Son dakika... Başkan Erdoğan: Bu oyuna gelmeyin! Tarih verip müjdeyi de duyurdu...

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti Kadın Kolları Kuruluştan Bugüne MKYK ve İl Başkanları ile Toplantı" programında öenmli açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 27.09.2022 18:34 GÜNCELLEME 27.09.2022 19:36
Bu Habere 158 Yorum Yapılmış
 • Başkan Erdoğan, Mersin'deki terör saldırısyla ilgili "Yaşanan hadiseyi gördük. İki tane terörist kadını kimler istismar ediyor? Malum parlamentoda olan parti. Adı parti. Ama dikkat edin, terörist olarak kullandığı iki kadın" ifadelerini kullandı. 
 • Başkan Erdoğan, "CHP, birkaç başörtülüyü buluyor, yakasına rozet takıyor... O kardeşlerime sesleniyorum, gelmeyin bu oyuna. Bu oyuna gelişiniz bu ülkede bu işi hakkıyla yapanlara da saygısızlık olur." dedi.
 • Tüm kesimlerin gelirlerinin yılbaşında ciddi şekilde tekrar yükseltileceğini söyleyen Başkan Erdoğan, "Enflasyonun yol açtığı refah kaybını aşama aşama gidermekte kararlıyız." dedi.
 • Erdoğan, "Ailelerimiz güçlü olursa millet de güçlü demektir. Batı'nın yaşadığı sıkıntının temelinde aile müessesinin dağılmasının yer aldığını görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Altındağ Kültür Sarayı'nda "Kadın Kolları Kuruluşundan Bugüne MYK ve İl Başkanları ile Toplantı" programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde; 

Kuruluşundan bugüne AK Partimizin kadın kollarının yönetimi ve teşkilatlarında görev almış tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. 

AK Parti, Türk siyasi hayatında en etkin kadın teşkilatını kuran, kadınlara en çok yer veren partidir. Dünyada pek çok siyasi parti, AK Parti'nin kadın teşkilatlanması modelini örnek alarak kendisine uyarlamaya çalışmıştır. 

MERSİN'DEKİ SALDIRI: BU İKİ KADIN KENDİLERİNİ BATIL DAVANIZ İÇİN FEDA ETTİ

Dün Mersin'de yaşanan hadiseyi gördük. İki tane terörist kadını kimler istismar ediyor? Malum parlamentoda olan parti. Adı parti. Ama dikkat edin, terörist olarak kullandığı iki kadın. İki kadın kendilerini patlatıyor ve Mersin'de bunlar ölüyor. Bu nasıl bir vicdan. Nasıl bir beyin yıkama yaptınız ki bu iki kadın kendilerini batıl davanız için feda etti.

Üstelik de polis evimizi imha etmeye çalışırken. Bunlar hangi yüzle 'Biz Türk siyasi hayatında varız' diyecekler. Yüzlerce kadın bu batıl terör davası için kendilerini yok etti.

"GELMEYİN BU OYUNA"

Yürüttüğümüz her mücadelede kadınlarımızı yanımızda görmenin şevki ile daha önemli adımlar attık. Kadını yok saymak insanlığın yarısından vazgeçmek demektir. Geçmişte kimi cehaletten, kimi dış etkilerden kaynaklanan sebeplerle kadınlarımızın sıkıntılar çektiği elbette bir gerçektir.

Sadece başörtüleri sebebiyle polis copları altında Üniversite kapılarında kızlarımızın analarıyla birlikte inletildiği durumları herhalde yok sayamayız. Artık bu ülkenin hiçbir kurumunda başörtü sebebiyle kadınlarımıza, kızlarımıza zulmedilemez, o dönem bitti. Bunu biz başardık.

CHP, birkaç başörtülüyü buluyor, yakasına rozet takıyor... O kardeşlerime sesleniyorum, gelmeyin bu oyuna. Bu oyuna gelişiniz bu ülkede bu işi hakkıyla yapanlara da saygısızlık olur. 

"AİLELERİMİZ GÜÇLÜ OLURSA MİLLET DE GÜÇLÜ DEMEKTİR"

Aile yapısının korunmasında kadının rolü konusunda katetmemiz gereken mesafe olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki dönemi aile merkezli sosyal yapının güçlendirilmesi dönemine hep beraber getireceğiz.

Ailelerimiz güçlü olursa millet de güçlü demektir. Batı'nın yaşadığı sıkıntının temelinde aile müessesinin dağılmasının yer aldığını görüyoruz.

"AİLE DESTEK PROGRAMI'NIN BÜTÇESİNİ 40 MİLYAR LİRAYA ÇIKARDIK"

Yarın Ankara'nın ikinci dev şehir hastanesinin açılışını yapacağız. Her yönüyle modern, inşallah inanıyorum ki bu saatten sonra Ankara'nın sağlıkta sorunu kalmayacak. Hasta kabulleri de başladı. 500 bin konut, 250 bin konut arsası, 50 bin iş yeri projesinin milletimiz tarafından nasıl memnuniyetle karşılandığını hep beraber gördük.

15 milyar liralık bütçeyle açıkladığımız Türkiye Aile Destek Programı'nın bütçesini 40 milyar liraya çıkardık. 2.5 milyon haneye ulaşacak bu programla bir yıl boyunca çocuklarının ihtiyaçlarından elektrik faturalarına kadar geniş bir yelpazede insanlarımıza destek olmayı hedefliyoruz.  

"ENFLASYONUN YOL AÇTIĞI REFAH KAYBINI AŞAMA AŞAMA GİDERMEKTE KARARLIYIZ"

Küresel ekonomik krizin ülkemize olan etkileri sebebiyle sıkıntı yaşayan her kesimi rahatlatacak adımları attık, atmayı da sürdüreceğiz. Tüm kesimlerin gelirlerini yılbaşında ciddi şekilde tekrar yükselterek, enflasyonun yol açtığı refah kaybını aşama aşama gidermekte kararlıyız.

Emin olun 2023'te biz ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Ama muhalefet cephesinde epeyce bir isim zorunlu emekliliğe ayrılacak. Kifayetsiz muhterisleri önce kendi partileri tasfiye edecek, sonra da milletimiz hepsini siyaset arşivinin tozlu raflarına kaldıracak. Bugüne kadar 15 seçimde bunu başarmış bir parti olarak 2023'te daha büyük zaferlere imza atmamızın önünde hiçbir engel yoktur. 

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 158
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Uyuşturucu satıcıları baronlar yakalansın
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Aile nasıl güçlü olacak peki annelerin çocuklarının başında durup sahip çıkıp evi canlandırmasıyla evlerimiz otel olmasın !
  Cevapla
 • Reise tüyo 1 yıl önce Şikayet Et
  Doğru teşhis sorunu çözer,başımıza gelenlerin başlangıcı develüasyon,tl değer kazanmadıkça vatandaş rahatlamaz,değersiz tl den nasiplenenlere destek değil engel olmalısın,reis.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Tüm kesimelerini gelirleri nasıl artacak. Kıyamet kadar borcumuz var, borcumuz olmasa, kasa para dolu olsa gelirler artırılır, olmayan parayla gelirler nasıl artacak, O,nu bi açıklayın.
  Cevapla
 • Devletçiii 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıyamet kadar borcun varsa kıyamet kadar mal sahibisin demek kaç dairen kaç araban var söylemezsen adam değilsin
  Cevapla
 • alperen 1 yıl önce Şikayet Et
  kadın kolları hısım akrabaya iş ve işçi bulma kurumu gibi çalışıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye diplomatik ağda dünyada ilk 3'te! 22 yılda devasa artış
Visca, Trabzonspor'u yarı finale taşıdı!