AYM Milletvekili Seçimi Kanunu'nun iptal istemini reddetti!

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, Milletvekili Seçimi Kanunu'nda değişiklik yapan kanunun bazı hükümlerinin iptal istemini oy çokluğuyla reddetti.

GİRİŞ 28.09.2022 17:09 GÜNCELLEME 28.09.2022 18:30
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: Anayasa Mahkemesi (AYM), Milletvekili Seçimi Kanunu'nda değişiklik yapan kanunun bazı hükümlerinin iptal istemini oy çokluğuyla reddetti.

CHP BAŞVURMUŞTU!

CHP, 7393 sayılı Milletvekili Seçimi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un seçim kurullarının oluşumunu düzenleyen 5 ve 6'ncı, cumhurbaşkanını propaganda yasakları dışında tutan 11'inci ve seçim kurullarının 3 ay içinde yenilenmesini öngören 12'nci maddelerinin iptali için AYM'ye başvurmuştu.

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, düzenlemenin iptali ve yürürlüğünün durdurulması talebini, gündem toplantısında esastan görüşerek karara bağladı.

Yüksek Mahkeme, iptali istenen hükümlerin Anayasa'ya aykırı olmadığına ve iptal istemlerinin reddine oy çokluğuyla karar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim kampanyasını emanet ettiği isim belli olduCumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim kampanyasını emanet ettiği isim belli oldu

KAYNAK: AA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 19
 • zafer 1 yıl önce Şikayet Et
  seçimlerden önce şeçimde aday olacak herkesin yurt içi ve dışı tüm varlıklarını sayıştaya verilen talimatla halka açıklansın
  Cevapla
 • adil 1 yıl önce Şikayet Et
  parmak boyası gelsin
  Cevapla
 • C.Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Yeni Seçim kanunu ; Zillet ittifakını,6'lı Masayı bitirecek!.
  Cevapla
 • Adanalı. 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu chpkk vatan hainliği yapıyor,teröre destek kanunsuzluğa yolsuzluğa destek ne olacak bu chpkk.
  Cevapla
 • hemmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Yargıdan o kadar şamar yiyor da bir türlü akıllanmıyor. Bu nasıl biri öyle, anlayamadım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Almanya'dan itiraf gibi duyuru: Ülkelerinde kaç PKK'lı olduğunu açıkladılar
Ali Koç bayram dinlemedi! Dursun Özbek ve Okan Buruk'a dava açtıracak sözler