AK Parti'de seçim yarışı! Yeni isim arayışı başladı

AK Parti yönetimi bir yandan mevcut vekillerin performansını ölçmeye, bir yandan yeni isimler bulma arayışına girdi. 81 ilde öne çıkan isimlerle ilgili de anket çalışması başlatıldı.

GİRİŞ 27.09.2022 09:17 GÜNCELLEME 27.09.2022 09:47
Bu Habere 98 Yorum Yapılmış

AK Parti’de 2023 seçimleri için milletvekili adayı olmak isteyenler arasında yarış erken başladı. Teşkilatlarda bu nedenle hareketlenme yaşanırken, Genel Merkez yönetimi bir yandan mevcut milletvekillerinin performansını ölçmeye, bir yandan ‘yeni isimler, yeni yüzler’ konusunda araştırma yapmaya başladı.

YENİ İSİM ARAYIŞI

AK Parti yönetimi, yaz dönemi boyunca sahada yapılan çalışmalardan yola çıkarak vatandaşın talep ve beklentilerine yönelik rapor hazırladı. Bu tespitlere dayanarak 28 Ekim’de açıklanacak AK Parti’nin 2023 vizyon belgesinin çerçevesi çizildi. Vizyon belgesine ilişkin hazırlıklar devam ederken, AK Parti’de bir yandan da 2023 seçimleri için milletvekili adaylıklarına ilişkin çalışmalar başlatıldı. Bu kapsamda, seçimlere 8 aylık bir süre bulunmasına rağmen, AK Parti yönetimi illerde ‘yeni yüzler, yeni isimler’ arayışına başladı. AK Parti kaynakları “Sahada bir yandan mevcut milletvekillerinin performanslarını değerlendiriyoruz. Bir yandan da her ilde öne çıkan yeni isimlerle ilgili çalışma yapıyoruz. Bunun için partide bir kurul oluşturulacak ve milletvekilli aday adaylıkları konusunda çalışacak. Ayrıca her ilde bir yandan da isimler üzerinde anket çalışması yapılıyor” dedi.

TEŞKİLATLARDA YARIŞ VAR

AK Parti kurmayları, bu seçimler için milletvekili aday adayları sayısında bir artış olacağını gözlemlediklerini belirterek “Teşkilatlar bu nedenle çok hareketle, çok sayıda il başkanı, eski il başkanları, eski vekiller adaylık için nabız yokluyor. Bu nedenle aday olmak isteyenlere belli kriterler getirilecektir” değerlendirmesini yaptı.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 98
 • Osman Ağaoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir çok kişi aday olmak için sıradadır. Niye arasınlar? Eskiler,yeniler,teşkilatlar yetmez mi? Önce insan. Hakka ve halka hizmette koşturacak yorulacak ve paylaşacak...
  Cevapla
 • Kale 1 yıl önce Şikayet Et
  Dogru olanı düşünüyorum
  Cevapla
 • Milliyetçi türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis den iyi adam olurmu
  Cevapla
 • ferit yıldız 1 yıl önce Şikayet Et
  adayların seçiminde özhaseki kesinlikle yer almamalı. burası çok önemli.
  Cevapla
 • vatanperver 1 yıl önce Şikayet Et
  aday olacak kişilerin Türk dünyası coğrafyası, misakı milli ve islam ahlakı ile ilgili imtihana tabii tutulması şart. kendi şehrimin menafatı diyerek seçilenler ülkenin başına gelenlerden bi haber tipler ak partiye zarar veriyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Renault duyurdu: Bursa'da 4 yeni model üretilecek!
Milyarderlerin kavgası dünyayı yakacak: En güçlü silahı kendileri için ürettiler