Ayasofya-i Kebir Camii'nin yeni baş imamı Prof. Dr. Mehmet Emin Ay oldu

Sesi, hitabeti ve Taleal Bedru Aleyna albümüyle gönülleri kazanan Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde imam-hatip olarak görev yapacak.

Ayasofya-i Kebir Camii'nin yeni baş imamı Prof. Dr. Mehmet Emin Ay oldu
Ayasofya-i Kebir Camii'nin yeni baş imamı Prof. Dr. Mehmet Emin Ay oldu
GİRİŞ 30.09.2022 12:13 GÜNCELLEME 30.09.2022 12:49
Bu Habere 63 Yorum Yapılmış

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’ne yeni baş imam atandı. Edinilen bilgiye göre Prof. Dr. Ay, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bugünden itibaren cuma ve cumartesi günleri için camide görevlendirildi.

Mehmet Emin Ay kimdir ve nerelidir? Ayasofya Camii'nin imamı Mehmet emin Ay biyografisiMehmet Emin Ay kimdir ve nerelidir? Ayasofya Camii'nin imamı Mehmet Emin Ay biyografisi

Ay, camide, cuma günleri cuma, ikindi, akşam, yatsı ile cumartesi günü sabah namazını kıldıracak.

Prof. Dr. Mehmet Emin Ay

BİR YILLIK GÖREVLENDİRİLDİ

Daha önce Bursa Müftülüğü görevinde de bulunan Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Ay'ın, Ayasofya'da bir yıllık görevlendirildiği öğrenildi.

MEHMET EMİN AY KİMDİR, EN ÜNLÜ İLAHİLERİ NELER?

1 Nisan 1963 tarihinde Van’da doğdu. Van İmam-Hatip Lisesi’ni 1980 yılında, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni 1984 yılı Haziran döneminde birincilikle bitirdi. Mezuniyet sonrası açılan sınavlarda başarılı olarak, aynı fakülteye 8 Ekim 1984’te Din Eğitimi Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi olarak atandı. 1986 yılında Yüksek Lisansını, 1992 yılında ise Doktorasını tamamladı. 1993 yılında askerlik görevini yerine getirdi. 1995 yılında Doçent, 2001 yılında ise Profesör oldu.

Prof. Dr. Mehmet Emin Ay Ayasofya-i Kebir Camii'nde görevlendirildi

15 Aralık 2011 ve 16 Şubat 2013 tarihinde iki kez Bursa Müftüsü olarak atandı. Branşıyla ilgili yayınlanmış 11 kitabı vardır.

1986 yılından itibaren TRT ve diğer özel televizyon ve radyo kanallarında hazırladığı programları yayınlandı. 1998 yılında ise yerel bir televizyon kanalında bir ay boyunca yayınlanan “ Ramazan Özel Programı”nın yapımcılık görevini bir meslektaşıyla birlikte yerine getirdi.

 
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 63
 • Kul insan 1 yıl önce Şikayet Et
  MaşaAllah la kuvvete illa billah. Allah cc mübarek eylesin.
  Cevapla
 • sade 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah yolunu açık etsin hocam. isabet olmuş.
  Cevapla
 • Yahyali 1 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah hocama ve Ayasofyaya yakışır
  Cevapla
 • Mazhar bulut 1 yıl önce Şikayet Et
  Yakışır kardeşime
  Cevapla
 • Mücahide 1 yıl önce Şikayet Et
  Ayasofyama bir imam bu kadar mı yakışır. Daim olarak kalasın Hocam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD medyasında 'Bushnell' karartması! Kendini yakan askerin 'Gazze' mesajını yazamadılar
TFF VAR kayıtlarını açıkladı