Kılıçdaroğlu'nun ABD'deki sır gibi 8 saati hakkında olay "Şerif Ali Tekalan" iddiası

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD'de olay olan 8 saat ortadan kaybolması hakkında yeni bir iddiada bulunarak ABD'den kendine gelen Whatsapp mesajını aktardı: Kılıçdaroğlu, FETÖ'cü Şerif Ali Tekalan'la görüştü.

GİRİŞ 13.10.2022 11:23 GÜNCELLEME 13.10.2022 15:39
Bu Habere 189 Yorum Yapılmış

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 9-13 Ekim tarihleri arasında ABD'ye düzenlediği ziyarette gündeme bomba gibi düşen 8 saat ortadan kaybolması hakkında parti yetkililerinden herhangi bir açıklama yapılmazken olaya ilişkin yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

"BAŞKAN ERDOĞAN VE JOE BIDEN BİLE GİZLEMİYOR"

Geziyi takip eden detayları köşesinde kaleme alan gazeteci Oray Eğin, Devlet Başkanı ve güvenlik riskleri olmasına rağmen Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve ABD Başkanı Joe Biden'ın programlarının dahi böyle gizlenmediğine dikkat çekmişti.

FETÖ'cü Şerif Ali Tekalan

MAHMUT ÖVÜR'ÜN WHATSAPP MESAJINDA GELEN BİLGİ

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür 8 saatlik sırla ilgili bilgiyi köşesinde şu sözlerle aktardı;

Aynı saatlerde ABD'den gelen bir Whatsapp mesajında şöyle deniyordu: "Kılıçdaroğlu, FETÖ'cü Şerif Ali Tekalan'la görüştü. Görüşmede aday olmaması istenmiş ama kabul etmemiş. Bunun üzerine milletvekilliği pazarlığı yapılmış..."

Gel de merak etme, Kılıçdaroğlu o kayıp 8 saatte ne yaptı? Neden böyle bir yolu tercih etti? Yoksa Whatsapp mesajında dile getirilen o iddia doğru mu? Bilim adamlarıyla görüşmek için ABD'ye giden bir siyasi aktör, 8 saat neden ortadan kaybolur?

GÜLEN'DEN SONRA ÖRGÜTÜN BAŞINA GELECEK İSİMLERDEN BİRİ OLARAK ANILIYOR

Şerif Ali Tekalan şu anda Texas'taki North American Üniversitesi'nün rektörü olarak görev yapıyor. Şerif Ali Tekalan, Gülen'den sonra örgütün başına gelecek isimlerden biri olarak görülüyor. 

FETÖ'NÜN KARANLIK KUTUSU ŞERİF ALİ TEKALAN

1970'lerden itibaren örgüt faaliyetlerine aktif olarak katılan Tekalan, 1976'da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Sonraki yıllarda Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışan Tekalan, bu dönemde örgütün sözde "Kayseri imamlığı"nı yaptı.

Örgüt mensuplarının kurduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Genel Sekreterliği görevini yürüten Tekalan, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden sonra kapatılan Fatih Üniversitesinin rektörlüğünü de yaptı.

Halen firari durumda olan Tekalan, İçişleri Bakanlığının terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride yer alıyor.

 

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 189
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  bunlar ali cengiz oyunları ile ülke yöneteceklerini zan ediyor ama şimdi çok zor şimdiden yüzüne bulaştıydılar yazık ki ülkeye kimlere kaldi
  Cevapla
 • Yoksul 1 yıl önce Şikayet Et
  Hain hain fetöşün elini ayagını öpmeye gitmiştir sonrada bidon babasının yanına ugramıştır
  Cevapla
 • Cahilsavar 1 yıl önce Şikayet Et
  Gülsek mi ağlasak mı bilemedim insan bir döner bakar biz neler yapmışız da ondan sonra atar tutar bununla ilgili çok güzel bir kaç atasözü var da benim edebim el vermez edepsize söylemeye..
  Cevapla
 • Mezarci 1 yıl önce Şikayet Et
  Pensilvanya yolun üstünde oraya uğramış olabilir
  Cevapla
 • MİLLİ GÖRÜŞÇÜ 1 yıl önce Şikayet Et
  Ortada net bir delil olmadan Paldır Küldür Sayın Kılıçdaroğluna yüklenmissiniz. Hiç yakıştıramadım. Ortada suç unsurları varsa bırakın Devletin Savcıları görevini yapsın. Size noluyo ?
  Cevapla
 • Namyelüs 1 yıl önce Şikayet Et
  15 Temmuz'a kontrollu darbe diyen biri ve senin için ortaya koyulan delillerin hiçbir kiymeti olmaz.Gözü kör,kulağı sağır,aklı kıralık bir şekilde KK kuyruğuna takılmışsan.ABD'nın mandacılığına soyunan birinin kuyruğuna takılana da milli görüşcü denmez,dense dense KÖR GÖRÜŞCÜ denir.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Erbakanin ruhunu sızlatıyorsunuz çünkü
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Erbakanin ruhunu sızlatıyorsunuz çünkü
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyanın konuştuğu yatırım buraya yapılacak! Bakan inceledi
Özgür Özel, Erdoğan ile ne konuştuklarını açıkladı