Afrin'de patlamaya hazır bombalı düzenek ve canlı bomba yeleği ele geçirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Afrin'de patlamaya hazır bombalı düzenek ile bir canlı bomba yeleğinin ele geçirildiğini bildirdi.

Afrin'de patlamaya hazır bombalı düzenek ve canlı bomba yeleği ele geçirildi
Afrin'de patlamaya hazır bombalı düzenek ve canlı bomba yeleği ele geçirildi
GİRİŞ 13.10.2022 21:48 GÜNCELLEME 13.10.2022 22:31

EGM'den yapılan açıklamada, Afrin Suriye Görev Gücü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, Eski Afrin Mahallesi'nde bir poşet içerisinde bir adet 1,5 m infilaklı fitil, bir F1 fünye grubu ve 870 gram ağırlığında canlı bomba yeleğinin bulunduğu aktarıldı.

Açıklamada, Halep yolu üzerindeki Habben Köprüsü altında da bir modifiye edilmiş elektrikli infilak kapsülü, patlamaya hazır düzenek halinde toplam 2 kilogram 157 gram ağırlığında, uzaktan kumandalı 3 adet bidon içerisinde hazırlanmış el yapımı patlayıcının ele geçirildiği kaydedildi.

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Tutuklama talebi panikletti! Köşeye sıkışan Netanyahu'dan ilk açıklama!
İsrailli muhalif milletvekili Cassif'den Netanyahu'ya soğuk duş: UCM'nin kararı doğru