TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, skandal sözlerini inkar etti

TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, PKK'nın yayın organlarından birine katılarak kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri'ne 'kimyasal silah' iftirası atmıştı. Fincancı, yaptığı yeni bir açıklamada ise böyle bir şey demediğini ifade etti

TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, skandal sözlerini inkar etti
TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, skandal sözlerini inkar etti
GİRİŞ 21.10.2022 21:23 GÜNCELLEME 22.10.2022 00:26
Bu Habere 221 Yorum Yapılmış

Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın TSK'ya attığı iftira sonrası vatandaşlar ve siyasilerden peş peşe tepkiler gelirken, Fincancı pişkin sözlerine yenisini ekledi.

Şebnem Korur Fincancı, "Sanki ben kimyasal kullanılmıştır demişim gibi haber yapıyorlar. Öyle bir şey demedim ben." diye konuştu.

PİŞKİN SÖZLER: ÖYLE BİR ŞEY DEMEDİM!

"Bunu da eleştirmek isterim. Sanki ben kimyasal kullanılmıştır demişim gibi haber yapıyorlar. Öyle bir şey demedim ben. Canlı yayında konuşuyorum. Hani diyorum ki bir kimyasal etkisi olabilir. 'Sinir sistemini etkileyen o istemsiz hareketler nedeniyle bunun araştırılması gerekir' diyorum.Yani görüntüler de bunu söylemek olanaklı değildir diyorum canlı yayında. Sanki ben 'kimyasal var' demişim gibi lanse ediyor. Onların o şekilde yapması da sorumsuzluk tabii ki. Ben eleştirilerimi de yönelttim kendilerine."

SKANDAL SÖZLERE SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkında, PKK/YPG'nin sözde yayın organına açıklama yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre soruşturma, "terör örgütü propagandası yapmak" ve "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçlarından açıldı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 221
 • Fakirullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Vatan hainlerini affetmeyin
  Cevapla
 • İdo1 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıvırmada dansöz bile bunlarla yarışamaz ama bunların tineti hep böyle zoru gördümmü dansöz olurlar aldanmamak lazım
  Cevapla
 • Bora 1 yıl önce Şikayet Et
  Soruşturma açılıyor, kadın hop Almanya'da
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıvır kıvır Millet biliyor
  Cevapla
 • sedat 1 yıl önce Şikayet Et
  tbb kapatilmali ve üyelerjn hepsinin mal varliklarina el konulmali...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Abdülkadir Selvi'den ilginç iddia! Özel'in Erdoğan'a teklifi bu olacak
Uyarı yapıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sesiyle dolandırıcılık girişimi