Almanya'da yüksek notlarla okuldan mezun olan başarılı 2 Türk öğrenciye ödül

Türkiye'nin Berlin Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği, kentte 2021-2022 eğitim öğretim yılında okullarından yüksek notlarla mezun olan ve yüksek öğrenime başlayan iki öğrenciyi ödüllendirdi.

 Almanya'da yüksek notlarla okuldan mezun olan başarılı 2 Türk öğrenciye ödül
Almanya'da yüksek notlarla okuldan mezun olan başarılı 2 Türk öğrenciye ödül
GİRİŞ 22.10.2022 06:28 GÜNCELLEME 22.10.2022 06:28

Türkiye'nin Berlin Başkonsolosluk Binası'nda düzenlenen törende Başkonsolos Rıfkı Olgun Yücekök ve Berlin Büyükelçiliği Eğitim Müşavir Vekili Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, Wedding ilçesindeki Lessing Lisesinden (Gymnasium) mezun olan Edanur Yurt'a ve Charlottenburg-Wilmersdorf ilçesindeki Nelson-Mandela Uluslararası Okulunda eğitimini tamamlayan Arda Işık'a ödüllerini verdi.

İki öğrenci de 2021-2022 eğitim öğretim yılının ardından üniversiteye girmeyi başardı. Edanur Yurt Berlin Teknik Üniversitesinde Biyomedikal bölümünde, Arda Işık da Charite Tıp Fakültesinde eğitimini sürdürüyor.

Öğrencilere çeşitli hediyeler ve başarı belgesi verildiği törene, öğrencilerin aileleri de katıldı.

Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği, Almanya'daki Türk toplumunun eğitime verdiği önemi vurgulamak ve özellikle "Gymnasium" düzeyinde eğitime ilgiyi teşvik etmek amacıyla her eğitim öğretim döneminin ardından ülkedeki başkonsolosluk bölgelerinde başarılı öğrencileri ödüllendiriyor.

KAYNAK: AA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu
Esenyurt'ta DEM Parti mitingi! Terörist elebaşının posterini açtılar