'Kimyasal silah' iftirasının ardından yeni düzmece!

Terör örgütü PKK ve örgütün propagandasını yapan sosyal medya hesapları, Türk askerinin sınır ötesinde sürdürdüğü başarılı operasyonlara gölge düşürmek için her türlü dezenformasyonu yapıyor.

'Kimyasal silah' iftirasının ardından yeni düzmece!
'Kimyasal silah' iftirasının ardından yeni düzmece!
GİRİŞ 07.11.2022 22:41 GÜNCELLEME 07.11.2022 22:42
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz günlerde, “Türk Silahlı Kuvvetleri Kimyasal silah kullandı” şeklinde yalan haberler yaymaya çalışan örgüt, şimdi de sözde çatışma görüntüleriyle propaganda yapmaya çalışıyor. Terör örgütü propagandası yapan sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerin kurmaca olduğu çok açık şekilde görülüyor.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’NIN PROPAGANDA ARAÇLARININ PAYLAŞTIĞI SÖZDE ÇATIŞMA GÖRÜNTÜLER

Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin operasyon bölgesinde, kurgu görüntülerde gösterildiği gibi bir arazi tarama faaliyeti söz konusu olamaz. Terörle mücadelede dünyanın en deneyimli ordusu olan Türk Silahlı Kuvvetleri, bu tür faaliyetlerde geniş bir alana yayılmış ve duruma göre karar verilen bir takım taktik tertiplenmelerle operasyonları sürdürüyor. Görüntünün senaryo ve karalama maksatlı olduğunu gösteren en büyük kanıt ise teröristlerin saldırdığı hedeflerden tek bir mermi bile gelmemesi.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’NIN PROPAGANDA ARAÇLARININ PAYLAŞTIĞI SÖZDE ÇATIŞMA GÖRÜNTÜLERİ

Mehmetçik operasyonlarda sürekli olarak, sınıfında dünyanın en iyisi olan yerli ve milli silahları kullanıyor. Kurgulanan saldırıda, yerde yatan kimliği belirsiz kişinin yanından alınan silah ise terör örgütünün kullandığı Sovyet yapımı piyade tüfeği olan bir Kalaşnikof. Bu tezat bile görüntünün kurgu olduğunu gösteren net bir delil olarak ortaya çıkıyor.TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’NIN PROPAGANDA ARAÇLARININ PAYLAŞTIĞI SÖZDE ÇATIŞMA GÖRÜNTÜLERİ

Yerde yatan kimliği belirsiz kişinin kolu yüzünü örter vaziyette ve üzerinden silah teçhizat sökülmesine rağmen kolu sürekli yüzünü gizliyor. Yerde yatan kişinin yüzünün, dolayısıyla kimliğin saklanması yönünde bir duruş söz konusu.

KIYAFET/KAMUFLAJ DETAYI

Görüntülerin gerçek olması halinde, terör örgütü yerde yatan kişi ile ilgili kılık kıyafet, aldığı kurşun yarası gibi detay görüntüler verir. Ancak burada tam tersi kılık kıyafet başta olmak üzere detay vermekten özellikle kaçınılıyor. Bu da görüntünün düzmece olduğunu gösteren bir diğer kanıt.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 22
 • Türk 10 ay önce Şikayet Et
  Kesinlikle her platformda savaşmalıyız...
  Cevapla
 • ferhat3436 10 ay önce Şikayet Et
  Bizim halkımız ne yazık ki kör görmüyor bu hainlikleri hala tab daki karıyı koruyorlar. Yazıklar olsun ülkesine ihanet edenlere oy verenlere yazıklar olsun...
  Cevapla
 • Dumrul 10 ay önce Şikayet Et
  Hiç boşuna debelenmeyin gebereceksiniz.
  Cevapla
 • mesut İlker 10 ay önce Şikayet Et
  terör devleti israil var oldukça biz de daha çok hainler çıkar.
  Cevapla
 • Vatan 10 ay önce Şikayet Et
  Ulan diğer ülkeler Afrika diğer Müslüman ülkede kullanmadığı kimyasal kalmadı,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Irak'ta düğün salonunda yangın faciası: 100 ölü, çok sayıda yaralı
Fransız Le Point: Erdoğan’ın zafer yürüyüşünü kim durduracak?