30 bin hasta organ bağışı bekliyor

İstanbul'da 3-9 Kasım organ bağışı haftası dolayısıyla konuşan Seyrantepe Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Özgür Yiğit, 30 bine yakın hastanın organ nakli beklediğini söyledi.

GİRİŞ 08.11.2022 10:22 GÜNCELLEME 08.11.2022 10:23

Organ naklinin önemini topluma yansıtabilmek için 3-9 Kasım tarihleri, organ bağışı haftası olarak belirleniyor. Bu kapsamda düzenlenen farkındalık çalışmaları ile organ bağışı teşvik ediliyor.

İstanbul'da 3-9 Kasım organ bağışı haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında hastane koridorunda organ bağışını anlatan resim sergisi açıldı.

30 BİN BEKLEYEN VAR

Seyrantepe Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Özgür Yiğit, organ naklinin önemine değinerek, "3-9 Kasım arası organ bağışı haftası, dolayısıyla biz de bir etkinlik düzenlemekteyiz. Organ bağışı bazı hastalıkların tedavisinde çok önemli. Özellikle bazı organların başka bir şekilde tedavisi yok. Bu organların yerine konması da hayati önem taşıyor. Organ bağışı olmalı ki, nakil bekleyen 30 bine yakın hastamız tedaviye ulaşabilsin" şeklinde konuştu.

MEDYA DESTEKLEMELİ

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan gazeteci Özlem Yurtçu Karabulut ise organ bağışının teşvik edilmesinde medyanın önemini anlattı. Karabulut konuşmasında, "Organ bağışı ve organ nakli ile ilgili haberler yapılırken medyanın daha çok desteklenmesi gerekiyor" dedi.

KAYNAK: DHA
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Vatandaşa soruldu! 'Darbe olsa yine sokağa çıkar mısınız' dikkat çeken oran...
En düşük emekli maaşına zamda tarih belli oldu