30 bin hasta organ bağışı bekliyor

İstanbul'da 3-9 Kasım organ bağışı haftası dolayısıyla konuşan Seyrantepe Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Özgür Yiğit, 30 bine yakın hastanın organ nakli beklediğini söyledi.

GİRİŞ 08.11.2022 10:22 GÜNCELLEME 08.11.2022 10:23

Organ naklinin önemini topluma yansıtabilmek için 3-9 Kasım tarihleri, organ bağışı haftası olarak belirleniyor. Bu kapsamda düzenlenen farkındalık çalışmaları ile organ bağışı teşvik ediliyor.

İstanbul'da 3-9 Kasım organ bağışı haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında hastane koridorunda organ bağışını anlatan resim sergisi açıldı.

30 BİN BEKLEYEN VAR

Seyrantepe Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Özgür Yiğit, organ naklinin önemine değinerek, "3-9 Kasım arası organ bağışı haftası, dolayısıyla biz de bir etkinlik düzenlemekteyiz. Organ bağışı bazı hastalıkların tedavisinde çok önemli. Özellikle bazı organların başka bir şekilde tedavisi yok. Bu organların yerine konması da hayati önem taşıyor. Organ bağışı olmalı ki, nakil bekleyen 30 bine yakın hastamız tedaviye ulaşabilsin" şeklinde konuştu.

MEDYA DESTEKLEMELİ

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan gazeteci Özlem Yurtçu Karabulut ise organ bağışının teşvik edilmesinde medyanın önemini anlattı. Karabulut konuşmasında, "Organ bağışı ve organ nakli ile ilgili haberler yapılırken medyanın daha çok desteklenmesi gerekiyor" dedi.

KAYNAK: DHA
Faruk Arslan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Faruk Arslan
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsveç'ten Türkiye açıklaması: Terör yasası...
BM'de Türkiye karşıtlarını susturan sözler! Tek tek cevap verdi