Terörist sağ yakalanınca paniklediler! PKK, Avrupa üzerinden algı operasyonuna kalkıştı

Saldırı sonrası öldürülmesi için talimat verilen terörist Ahlam Albashir’ın yakalanarak bağlantılarını itiraf etmesi terör örgütü PKK’yı panikletti.

GİRİŞ 14.11.2022 15:56 GÜNCELLEME 14.11.2022 19:41
Bu Habere 184 Yorum Yapılmış

Beyoğlu'nda 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin yaralandığı terör saldırıyı gerçekleştiren terörist  Ahlam Albashir yakalandı.

Teröristin PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Kobani'deki merkezinden İstanbul'da eylem talimatı aldığı belirlendi. Terörist ilk ifadesinde PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin üzerinden Türkiye'ye eylem yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını itiraf etti.

TERÖRİST İTİRAF EDİNDE PKK ALGI OPERASYONUNA BAŞLADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun verdiği bilgiye göre, terör örgütünün talimatı saldırı sonrası teröristin öldürülmesine yönelikti.
Ancak emniyet ve MİT’im operasyonu sonrası bombalı saldırıyı gerçekleştiren terörist Ahlam Albashir Küçükçekmece’de saklandığı evde sağ olarak yakalandı ve bağlantılarını itiraf etti.

AVRUPA'LI AJANSLARIN PKK'YI AKLAMA ÇABASI

Terörist Albashir’in itirafı sonrası algı operasyonuna girişen bebek katili terör örgütü  PKK, Fransız haber ajansı AFP ve Reuters üzerinden İstanbul’daki saldırıyı kendilerinin yapmadıklarını iddia etti. 

TERÖRİST KALKAN'IN SÖZLERİ...
Öte yandan terör örgütünün Avrupalı yayın organları aracılığıyla yaptığı açıklama, akıllara PKK'nın sözde lideri Duran Kalkan'ın, 20 Nisan'daki konuşmasını getirdi: "Gerilla da taktiğini değiştirdi. Savunma yapmıyor, saldırıyor. Saldıracak hem de. Hem de hiç beklemediği, ummadığı yerde bir bakacak ki saldırı olacak. Cephede askeri hedefler düzeyinde değil, Türkiye'nin her yerinde saldırılar olacak. Kentlerde olacak. Her yer savaş alanı."

İŞTE TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN SİVİL KATLİAMLARI

 

KAYNAK: HABER7
Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 184
 • Çavuş 2 ay önce Şikayet Et
  Neden PKK veya başka terörist denince bu Avrupa basını ve bizim içimizdede var bazı yayıncılar pkk'cı olurlar, bunun bir kanser hücresi ile ne farkı var bugün bizde olan ağıtlar yarın sizde olacak, neden PKK masum gösterilir, Bir tek sebebi var hepiniz korkaksınız'da ondan.
  Cevapla
 • Furkan 2 ay önce Şikayet Et
  Bir teröriste bakıyorum bir de KK ya. İki kişi birbirine bu kadar mı benzer.
  Cevapla
 • Cengaver 2 ay önce Şikayet Et
  Hersey boş ölenler öldü ateş düştüğü yeri yaktı biz önce içimizdekileri temizlenmelidir Tansu çiller gibi önce meclisten alarak ise başlamalıyız vatan evlatlarıölmesin artık
  Cevapla
 • usari 2 ay önce Şikayet Et
  Liste çok eksik
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Yakaladınız güzel yeterli değil ibreti alem olsun diye bunun gibi canileri canavarlasmis hayvandan bin kat assagi habis ruhlari meydanda idam edinde rahatlayalim Bunun ve bunun gibilerin yaşamaya hakkı yok vefat edenlerin hakkına girilmiş olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Depremin ardından yollar yarıldı...
Deprem anında ortaya çıkan ürkütücü görüntü kan dondurdu!