CHP ev sahipliğinde skandal toplantı: HDP'ye propaganda, PKK'ya güzelleme

CHP, İyi Parti ve HDP'nin ortak adayla kazandığı İzmir Karabağlar Belediyesi'ne ait kültür merkezinde PKK propagandası yapıldığı ortaya çıktı.

CHP ev sahipliğinde skandal toplantı: HDP'ye propaganda, PKK'ya güzelleme
CHP ev sahipliğinde skandal toplantı: HDP'ye propaganda, PKK'ya güzelleme
GİRİŞ 25.11.2022 11:26 GÜNCELLEME 25.11.2022 12:02
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Millet İttifakı'nın gizli ortağı HDP, yerel yönetimlerde altılı masa yönetimindeki belediyelerde etkisini daha belirgin şekilde gösteriyor. 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde İyi Parti ile HDP'nin aday çıkarmayarak CHP'yi desteklediği ve AK Parti'nin adayına karşı 23 bin oy farkla kazandıkları Karabağlar Belediyesi'nde HDP'ye diyet borcu ödendiği ifade ediliyor. "Milliyetçi" İyi Parti, PKK'nın uzantısı HDP ve Mustafa Kemal'in partisi CHP'nin ortak adayla kazanıp yönettiği İzmir Karabağlar Belediyesi'ndeki "PKK" rezaleti gün yüzüne çıktı.

RESMEN PKK GÜZELLEMESİ!

Yeniasır gazetesi yazarı Erhan Gülenç, Karabağlar Belediyesi'ne ait Bozyaka Kültür Merkezi'nde düzenlenen HDP toplantısının görüntülerini yayınlayarak skandalı ifşa etti. HDP Genel Başkan Yardımcısı ve Van Milletvekili Tayip Temel'in konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte yer alan afiş tepki topladı.

Afişte PKK'lı terörist kıyafeti giymiş bir kadın görseli ve üzerinde "Genç kadınları harekete geçirme zamanı" anlamına gelen bir slogan yer alıyor.

HDP'li Tayip Temel'in konuşma yaptığı kürsüde ise "Özgür özerk üniveriste" yazılı afiş yer alıyor. Organizasyonu, HDP/PKK bağlantılı Demokratik Öğrenci Meclisi'nin tertiplediği kaydedildi.

"KÜRDİSTAN'IN 4 PARÇASI!"

CHP'nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda HDP propagandası, PKK güzellemesini değerlendiren Erhan Gülenç, yazısında şu tepki ifadelerine yer verdi:

Biliyoruz, HDP'nin toplantılarında bu tür manzaralar artık sıradan hale geldi ancak burada çok önemli bir ayrıntı var.
Bu toplantının yapıldığı yer CHP yönetimindeki Karabağlar Belediyesi'ne ait Bozyaka Kültür Merkezi... Yani bu salonu bu toplantı için İyi Parti'nin de desteğiyle CHP tarafından yönetilen bir belediye tahsis etmiş ve ortaya böyle bir manzara çıkmış... Kimse de buna itiraz etmemiş...

PKK'YI KUTSAYAN İFADELER
Üstelik toplantıyı düzenleyen Demokratik Öğrenci Meclisi isimli grup bir açıklama yapmış ve örgüte yakın bazı sitelerde de yer alan haberlere göre skandal ifadeler kullanmış. Açıklamada "Kürdistan'da kıvılcımı yakılan küçük bir isyan ateşi baştan başa bir ülkeyi, Ortadoğu'yu ve dünyayı sarmaya devam ediyor" denilerek PKK kutsanmış. Tayip Temel de "Kürdistan'ın 4 parçasından" falan bahsetmiş...
Buradan CHP ile İyi Parti yöneticileri ve özellikle de Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'na soruyoruz?
Bu ne demek oluyor?
Böyle bir şeye nasıl izin verdiniz? Bu manzara içinize siniyor mu? Siniyor diyorsanız size söyleyecek söz de kalmamış demektir... Yazıklar olsun...

Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Şefi
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 15
 • abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  İnsanlarımız kör olmuş bir ekonomi bir müşteci başka birşey yok. Şunları kimse görmüyor. Bütün teröristler burda. Eğer kazanırlarsa her yönden darmadağan olacağız uyanın artık.
  Cevapla
 • devriye 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar bu ülkenin yüz karası .İyi parti sözde Türk milliyetcisi . Şimdiye kadar ölen mehmetciğin kanı bulaşmış ellerine yazıklar olsun bunlara bunlara oy verenlere..
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Meral abla kahvaltıda konuşur bunları Selo ile
  Cevapla
 • Ö¹k⁴k⁵e³ş 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu PKK ya disaridak´i devletler (Ab, ABD, Yünan, Fransiz ve.. ve.. ve..) yardim etmezse, bunlari dünyada kimse takmaz ve bu PKK denen Terör aninda söner.
  Cevapla
 • DAYI 1 yıl önce Şikayet Et
  maral gurur duyuyordur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'KAAN' için tarih verdi
Yandaşlarda hazımsızlık seviye atladı: Ha Kars'a kaz yemeye gitmişsin ha uzaya!