FOX TV muhabirinden skandal tavır: Bakanı engelledi, diğer muhabirlerin de tepkisini çekti

FOX TV muhabiri, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'i canlı yayına girmesine müsaade etmeyek rahatsız etti. Bakan Özer yayına geçmesi gerekirken ısrarla kendisini rahatsız edecek şekilde hareket eden muhabire sakin bir şekilde tepki gösterdi.

GİRİŞ 02.12.2022 12:16 GÜNCELLEME 02.12.2022 12:31
Bu Habere 141 Yorum Yapılmış

FOX TV yine bir programda soru sorma kisvesi altında, taciz haberciliğine imza attı. Türkiye'nin dünyaya tanıtımında önem arz eden OECD Mesleki Eğitim Zirvesi yüzlerce ülkeden eğitimcinin katılımıyla bugün İstanbul'da gerçekleştirildi.

Türkiye'nin mesleki eğitim konusunda geldiği noktayı ve bu konulardaki tecrübelerinin anlatıldığı Zirvede, FOX TV muhabiri, daha önce başka Bakanların programlarında da Bakanları ve yanlarındaki heyeti taciz ederek "tartaklandıkları, sorularına yanıt alamadıkları, kendilerine ambargo uygulandığı, sansürlendikleri" gibi iddialarla yaptıkları gibi bir haber yapmaya çalıştı.

KIŞKIRTICI SORULAR SORUP BAKAN ÖZER'İ ENGELLEDİ

Türkiye'nin dünyaya tanıtıldığı program boyunca dışarıda bekleyerek hiçbir şekilde programı izleyemeyen, programla ilgili bir haber çalışması yapmayan FOX TV muhabirleri, kişileri kışkırtarak ve taciz ederek istedikleri şekilde görüntü almak için Milli Eğitim Bakanının bir televizyon kanalına demeç vermek üzere canlı yayın platformuna geçeceği sırada, önüne atladı ve zorla mikrofon uzattı.

Soru sorma bahanesiyle önüne atlayan FOX TV muhabirine, bugünün mesleki eğitim için önemli bir gün olduğunu belirtmesine ve bu konuda konuşalım demesine rağmen kışkırtıcı sorularına maruz kalan Bakan Özer, muhabire teşekkür ederek "Yayına giriyoruz." dedi.

Buna rağmen ısrarla sorularına devam eden Muhabire tekrar teşekkür eden Bakan Özer, "Müsaade etmeyecek misiniz, şiddet mi uygulacaksınız." dedi. Yayın için bekleyen diğer basın mensuplarının da tepkisini çeken FOX TV muhabiri tacizlerini bırakmak zorunda kaldı.

FOX TV muhabirleri daha önce de farklı Bakanların programlarında bakanların yanındaki ekipleri kışkırtarak "tartaklandıkları, sorularına yanıt alamadıkları, kendilerine ambargo uygulandığı, sansürlendikleri" gibi iddialarla taciz haberciliğine imza atmışlardı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 141
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  ya bu ülke demokrasiyi yanlış uyguluyor.
  Cevapla
 • Komutan 1 ay önce Şikayet Et
  Kadin amcina ulasti. Ek prim alacak simdi
  Cevapla
 • Fox 1 ay önce Şikayet Et
  Tilki yahudiyi anlatan en güzel hayvan.
  Cevapla
 • Rumuz 1 ay önce Şikayet Et
  Vallahi şu fox tv bana göre eksi sıfır çünkü sanki bir kanal tv değilde bir bozguncu kaos cu yahu böyle tv olmaz vallahi ben rütük olsam kısaca fox tv kapatırım
  Cevapla
 • Şehlâ 1 ay önce Şikayet Et
  Sankisi fazla
  Cevapla
 • Orhan 1 ay önce Şikayet Et
  Bu muhabir bozuntusunun sanirim KAŞINTISI var
  Cevapla
 • Yazık 1 ay önce Şikayet Et
  Ekip işidir, genelde kadınları one atarlar. Tiyatro kumpanyası
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ekrem İmamoğlu'na soğuk duş! Bu sloganla karşılandı
Sancaktepe'de bir evde baba ve 3 çocuk ölü bulundu