6 yaşındaki çocuğa cinsel istismar davasındaki savcı için HSK'dan inceleme kararı

6 yaşındaki çocuğa cinsel istismar soruşturmasında takipsizlik veren savcı için HSK inceleme başlattı

GİRİŞ 09.12.2022 12:57 GÜNCELLEME 09.12.2022 13:54
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

H.K.G.’nin ‘6 yaşındayken evlendirilerek yıllarca cinsel istismara uğraması’ tüm Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı davaya müdahil oldu. 

Türkiye'yi sarsan olayla ilgili bir Son Dakika gelişmesi yaşandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, soruşturmada takipsizlik veren Savcı hakkında HSK'ya inceleme izni verdi. HSK tarafından konuylailgili müfettiş görevlendirildi. 

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 22
 • Celal 9 ay önce Şikayet Et
  Hakime savcıya güvenin diyor bekir bey! böyle mi güveneceğiz?
  Cevapla
 • şeriati osmanli 9 ay önce Şikayet Et
  devletin polisi hakimi savcısı var araştırsın kim suçlu mağdur elvet ortaya çıkar allahin izniyle ve en agir cezayı alsın çok tehlikeli hassas konu İslam düşmanları fırsat ve İslam böyleymiş gibi gösterilmesi çok üzücü o bakımdan açıklama yapılmalı kesin ve net bir şekilde öğrenmek en doğal hakkımız,
  Cevapla
 • misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Ne alakası var? Dinimize saldırmakla? Din bu adamlar mı? Varsa suçlu araştırılsın hepsi bu. İslam düşmanları falan deyip konuyu sulandırmayın.
  Cevapla
 • Pöh45 9 ay önce Şikayet Et
  Babasının boyunda maşallah, ama 6 yaşında. Bu islam düşmanlarından bıktık.
  Cevapla
 • misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Babasının boyunda olsa 6 yaşında evlendirilimi diye sormayacağım. Bari konuyu doğru öğren de sonra yorum yap. Babasının boyuna gelmeden önce evlendirilmiş ve o yaştan babasının boyuna gelene kadar cinsel istismara uğramış. Erkekle her yaşında birlikte olduğunu gösteren fotoğraflar koymuş. Senin yorumladığın 6 yaşındaki fotoğrafı değil. Kızın iddiaları basında var, savcılık raporu ortada var ve hala neyi savunuyorsun Allah aşkına. Bir araştırılsın doğruysa cezası verilsin demek çok mu zor yahu? Tamam iftiraysa da iftirayı atan kızına gerekli ceza uygulansın.
  Cevapla
 • A.B. 9 ay önce Şikayet Et
  Devletimiz bu tür konular da, bazı kutsallarımızı daha fazla incinmesine meydan vermemek için bir açıklama yapması gerekir. Mesela kız, söylenildiği gibi psikolojik hastamı yahut, kötü niyetlilerin güdümünde kullanılıyor mu vs açılanırsa, atış serbestlik bu kadar olmaz.
  Cevapla
 • Mahmut Akar 9 ay önce Şikayet Et
  Adalete karışmamak mümkün değil? Bu ne?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fransız Le Point: Erdoğan’ın zafer yürüyüşünü kim durduracak?
Son dakika: CHP'de kurultay tarihi belli oldu!