İstanbul'da El Kaide ve DEAŞ operasyonu

İstanbul’da El Kaide, DEAŞ ve Heyeti Tahrir Şam (HTŞ) gibi radikal terör örgütleriyle bağlantılı oldukları gerekçesi ile aranan 11 şüpheli, 7 ilçede düzenlenen operasyonla yakalandı.

GİRİŞ 20.12.2022 08:48 GÜNCELLEME 20.12.2022 09:36
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İstanbul Emniyet  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, dini istismar eden DEAŞ, El Kaide, HTŞ gibi terör örgütlerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürüttükleri çalışmalarda bu örgütlerle ve örgütlerin çatışma bölgeleriyle bağlantısı olan bazı kişilerin, günümüz itibariyle de örgüte yakın kişilerle iletişim halinde olduklarını belirledi. Şüphelilerin kaldıkları adresleri belirleyen polis, 7 ilçede 11 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda yabancı uyruklu 11 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler işlemleri için emniyete götürüldü.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    ülkemizdeki mültecilerin misafirliği bitmiştir. Hadi artık herkes kendi evine!
    Cevapla
  • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
    çok dikkat etmek lazım bunlara ; son zamanda ülkemizde sayıları arttı...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkan Erdoğan: Dünya artık İsrail'e dur demeli - Gazete manşetleri
Orta Doğu'da gerilim tırmandı! Biden tatilini yarıda kesti