BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den altılı masa hakkında bomba sözler

Büyük Birlik Partisi lideri Mustafa Destici, altılı masa hakkında, "Bence fiili olarak dağılmış vaziyetteler. Geri toplanırlar mı demek lazım. Her ne kadar masada görüşmeler çalışmalar devam etse de o masa ruhunu kaybetti" dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den altılı masa hakkında bomba sözler
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den altılı masa hakkında bomba sözler
GİRİŞ 23.12.2022 22:17 GÜNCELLEME 23.12.2022 22:48
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Büyük Birlik Partisi'nin Eskişehir'in 71 Evler Mahallesi'ndeki bir düğün salonunda düzenlenen Arabaşı ve Tel Tel Helvası etkinliğinde bir konuşma yapan Destici, altılı masada bir adaylık yarışı olduğunu belirterek, 6 partinin genel başkanı dışında İstanbul ve Ankara'nın belediye başkanları bulunduğunu söyledi.

"MASA TAMAMEN İNİSİYATİFİ KAYBEDİYOR"

Altılı masanın adayını liderlerinin belirleyeceği söylense de birtakım gelişmelerle durumun bir anda masanın inisiyatifinden çıktığını kaydeden Destici, şunları söyledi:

"Masa tamamen inisiyatifi kaybedebiliyor. Masadaki partilerin genel başkanları özellikle Sayın Akşener ve Sayın Kılıçdaroğlu adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Benim gördüğüm bütün bu yaşananlara rağmen Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylık konusunda ısrarcı olacağı ve adaylıktan şu anda bir geri adım atma gibi bir düşüncesi olmadığını görüyorum. Tabii buna karşı özellikle bugünkü televizyon konuşmalarına baktığımız zaman İYİ Parti Genel Başkanının onun da buna karşı bir duruş sergilediği, duruşundan da vazgeçmediği ortada. Bu dillere de yansıyor."

KILIÇDAROĞLU İLE AKŞENER MÜCADELESİ HAKKINDA ÇOK ÇARPICI SÖZLER

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen mahkeme kararı sonrası İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le İmamoğlu arasında abartılı bir sevinç gördüklerini dile getiren Destici, şöyle dedi:

"Sayın Akşener'le İmamoğlu'nun özel bir görüşme yaptıkları açıklandı. Tabii bütün bunlar kendi içlerinde bir sıkıntı getiriyor. Bence her ikisi de İmamoğlu üzerinden özellikle 'İmamoğlu aday olsun' diyen millet ittifakındaki kitleyi kendi yanına çekmeye çalışıyor. Sayın Akşener burada özellikle CHP tabanına oynuyor. Kılıçdaroğlu 'Belediye başkanları aday olmayacak. Başkanlığa devam edecek.' dediği için sanki onların önünü kesmiş gibi düşünen bir kitle var. O kitleye oynuyor. O kitlenin oyunu almaya çalışarak İmamoğlu'na daha yakın duruyor. En sonunda da 'Kardeşim' diyerek nitelendirdi. Şimdi Kılıçdaroğlu'na da baktığımız zaman İmamoğlu belediye başkanlığına devam etsin istiyor öbür taraftan onun adaylığını isteyen kendi tabanındaki seçmeni de kaçırmak istemiyor. O da sahipleniyor. Canan Kaftancıoğlu ile İmamoğlu arasındaki kavgaya bakarsak bence orada Kılıçdaroğlu'nun tavrını daha net görebiliriz."

"ALTILI MASA DAĞILIR MI" SORUSUNA BOMBA YANIT

"Altılı masa dağılır mı?" sorusunu yanıtlayan Destici, "Bence fiili olarak dağılmış vaziyetteler. Geri toplanırlar mı demek lazım. Her ne kadar masada görüşmeler çalışmalar devam etse de o masa ruhunu kaybetti." dedi.

Türkiye'yi bölmeye, parçalamaya kalkanların bunu başaramayacağını vurgulayan Destici, emperyalistlere karşı güçlü ve birlik olunması gerektiğini kaydetti.

Altılı masaya tepki: Macron kadar bile olamıyorlar! Yazıklar olsun...Altılı masaya tepki: Macron kadar bile olamıyorlar! Yazıklar olsun...

"HDP'NİN SÖZDE TEMSİLCİLERİ HAFTER'E GİDİYORLAR"

Türkiye'nin kendi İHA'larına, SİHA'larına sahip olması gerektiğini, bunların yapıldığını söyleyen Destici, emperyalistler ile onların içerideki uzantılarının bunu durdurmak için seçimleri bir fırsat olarak gördüğünü dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Evet biraz erken ama bir yönüyle de erken sayılmaz. Bizim milletimizin karar vereceği aslında şudur, Amerika'yla problem yaşadığımızda Biden'ın tarafında duranlar, Yunanistan'la problem yaşadığımızda Yunan'ı tutanlar, Ermenistan Azerbaycan Savaşı'nda Ermenistan'ın yanında saf tutanlar, daha dün PKK'nın siyasi şubesi HDP'nin sözde temsilcileri, milletvekilleri Libya'ya bize karşı orada mücadele eden Türkiye'nin varlığını hazmedemeyen Hafter'e gidiyorlar ve diyorlar ki 'Biz de Türkiye'den geliyoruz. Türkiye'de bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla biz şu anda Türk hükümetinin aldığı kararları onaylamıyoruz. Biz, sizinle beraberiz. Biz Türkiye'nin Libya'yla yaptığı münhasır deniz anlaşmasını da tanımıyoruz. 'Gelecek sene yapılacak seçimlerde biz iktidara geleceğiz ve bunu da kaldıracağız' diyorlar. Şimdi hainliğe bakın. Daha önce ne dediler? Bu PKK'nın siyasi şubesinin temsilcileri, Mecliste bütçenin birinci günündeki görüşmelerde çıktı. Dediler ki 'Gelecek seneki bütçeyi biz yapacağız.' Ben de çıktım dedim ki 'Kiminle yapacaksınız? ABD'yi mi yapacaksınız? Onun desteğiyle mi yoksa altılı masanın desteğiyle mi?' Onlara dedim ki 'Bunlara bir cevap verin.' Bunlar kiminle yapacaklar?"

Altılı masa toz duman: Kılıçdaroğlu aday olursa Akşener partisini kaybedebilirAltılı masa toz duman: Kılıçdaroğlu aday olursa Akşener partisini kaybedebilir

POLİSİ TEHDİT EDEN HDP'Lİ GARO PAYLAN'A SERT TEPKİ

HDP tarafından birkaç gün önce İstanbul'da bir eylem gerçekleştirildiğini hatırlatan Destici, "Yine bunlar tarafından şu anda PKK'nın siyasi şubesinin içinde bulunan sözde bir milletvekili polisimize diyor ki '6 ay sonra parmak sallayarak hesap vereceksiniz?' diyor. Peki biz buradan söylüyoruz, 6 ay sonra ne olacak? Yani şunu söylemek istiyor. '6 ay sonra' diyor, 'Biz altılı masayla, Millet İttifakı'yla iktidara geleceğiz. Bunun hesabını sizden soracağız.' diyor. Biz de diyoruz ki (Çok beklersiniz, bu millet size ve sizin yandaşlarınıza asla ve kat'a yetki vermeyecektir.)"

Devletin, milletin ve ülkenin sahipsiz olmadığını aktaran Destici, "Bu ülke sahipsiz değildir. Bu devletin de bu ülkenin de bu milletin de asil vatansever, milletperver evlatları devletine de milletine de ülkesine de nasıl geçmişte sahip çıkmışsa, bugün de sahip çıkacaktır. Biz burada olduğumuz sürece Alperenler burada olduğu sürece asla sizin devletimizin varlığına zeval vermenize ülkemizin bütünlüğünü parçalamanıza, milletimizin istikbaline ve istiklaline göz dikmenize etmeyiz. Göz diken gözleri de çıkarmayı da biliriz." sözlerini kaydetti.

'Altılı masa, 'Bizans masası'na dönüştü'"Altılı masa, 'Bizans masası'na dönüştü"

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 20
 • LOKANTACI 1 yıl önce Şikayet Et
  seçim nisan 2023 de 120 gün kaldı hala 6'lı yuvarlak 0000000 masanın adayı belli değil bunlardan bi CACIK OLMAZ...
  Cevapla
 • Hasan dr. 1 yıl önce Şikayet Et
  Seçime kadar altılı masa dağılmayacak ve dağıtılamayacak. Bunun ana sebebi bu altı değil yedi artı ve diğer uyuşmazları bir araya getiren güç bu partilerin kendilerini korkunç derecede fonlayan ve açık gizli destek veren başta İSRAİL,ABD, FRANSA,İNGİLTERE,ALMANYA VE DİĞER AVRUPA ÜLKELERİ olmak üzere diğer değişik iş birlikçilerinin dayatması olup, millet ittifakına tehdidi ve onlara batılı-batılların vadettikleri istikballeri devam ettiği sürece ittifakları devam edecektir. Ne yazık ki halkımız bu zavallıların yalan dolanlarına itibar etmektedir. Bu partiler Cumhur ittifakı seçimden zaferle çıktığı gün dağılacaklardır.
  Cevapla
 • Hasan Hüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  Her dağılıyor , hemen zam yapın elektriğe mazota rakibiniz kalmıyor yapıştırın zamları ALTERNATİF YOK NASIL OLSA
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Destici dediyse tamam. Hadi dağılalım.
  Cevapla
 • Sıradan biri 1 yıl önce Şikayet Et
  6+1 namı değer 6 lı masa bir talimat ile kuruldu... Talimatı yerine getiriyorlar.... Bu ittifakdan bir cacık çıkmayacağını kendileride biliyor işte.... Ama emir büyük yerden geldiği için arada bi toplanıp görüntü yapıyorlar...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya KAAN'ı konuşacak! Türkiye'nin gururu ''benzersiz'' olacak
Mozambik'te Alman ve Afrikalı Türkçe sohbet etti