Türkiye'ye kriz vaadi! Altılı masanın temsiliyete karşı darbe planına sert tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, altılı masanın küçük bileşeni Davutoğlu'nun 6 partinin en az bir bakanlık ve Cumhurbaşkanı yardımcılığı alacağı açıklamasına, "Hayal ettikleri Türkiye’ye bakar mısınız?" tepkisinde bulundu.

GİRİŞ 12.01.2023 00:44 GÜNCELLEME 12.01.2023 09:47
Bu Habere 107 Yorum Yapılmış

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Habertürk'te skandal açıklamalarda bulundu. Altılı masanın yönetim modeline yönelik konuşan Davutoğlu, masada bulunan her partinin oy oranına göre bakanlık alacağını ifade etti.

HER PARTİYE EN AZ 1 BAKANLIK DAĞITILDI

Davutoğlu, masadaki her partinin Cumhurbaşkanı Yardımcılığı alacağını belirterek, "Seçim akşamı oturup bakacağız. Masadaki her parti en az bir bakanlık ve bir Cumhurbaşkanı Yardımcılığı alacak. Onun üzerinde alınacak bakanlıklar oy oranına göre dağıtılacak." dedi.

Davutoğlu açıkladı: Hangi parti kaç bakanlık alacak belli olduDavutoğlu açıkladı: Hangi parti kaç bakanlık alacak belli oldu

KUKLA CUMHURBAŞKANI HEVESİ

Davutoğlu daha önce de 'Kukla Cumhurbaşkanı' seçme hedefini dile getirmiş ve "Cumhurbaşkanı içeriden ya da dışarıdan olsun, genel başkanlar doğrudan karar süreçleri içerisinde imza yetkisine sahip olarak bulunacaklar. Genel başkanlar her stratejik kararda imza yetkisine sahip olacak." sözlerini sarf etmişti.

DAĞ: HAYAL ETTİKLERİ TÜRKİYE'YE BAKAR MISINIZ?

Davutoğlu'nun açıkladığı altılı masanın yönetim modeli önerisine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ tepki gösterdi. "Hayal ettikleri Türkiye'ye bakar mısınız?" diyen Dağ, "Bu sözler, 6'lı masanın, 6'lı dar zihniyetin bu ülkeye katacağı hiçbir katma değerinin olmadığının kanıtıdır, itirafıdır." ifadelerine yer verdi.

ÇELEBİ: UZAKTAN KUMANDALI CUMHURBAŞKANI

Davutoğlu'nun seçtikleri Cumhurbaşkanının 'Ben sizin sözünüzü dinlemiyorum' dediği zaman kriz çıkacağını ve desteğini kaybedeceğini söylemesine de tepkiler geldi. AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, "0,1'lik Ahmet Davutoğlu buyurmuş: 'Seçtiğimiz Cumhurbaşkanı 'sizin oylarınız düşük, ben kendim karar vereceğim' derse kriz çıkar, Meclis desteğini kaybeder, yeniden seçime gideriz.' Uzaktan kumandalı Cumhurbaşkanı LOADING… Kriz LOADING… Kaos LOADING…" değerlendirmesinde bulundu.

ÖZALAN: DÜNYANIN EN UCUBE SİSTEMİ

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan vaadettikleri sistemin ülkeyi batıracağını vurgulayarak "İnsansız hava araçlarına özenerek insansız parti kuran Ahmet Davutoğlu, 'Adayımız Cumhurbaşkanı seçilir de benim dediğimi yapmazsa kriz çıkar ve ülke seçime gider.' diyor. Dünyanın en ucube sistemi! Allah, ülkeyi bunlardan ve ittifaklarından korusun!" sözlerini kaydetti.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan
YORUMLAR 107
 • Hasan doğru 2 ay önce Şikayet Et
  Bunlar gayri milli kefere artıkları, ülkemizi bölüp parçalamak ve israil in önünü açmak için amarika İngiltere gibi sömürgecilerin dizayn ettiği proje ittifakı dır. Oy verenler, kazanmalarını rol oynayanlar en büyük vebali yüklenirler.
  Cevapla
 • Kızılelma 2 ay önce Şikayet Et
  Bunların tek amacı ülkeyi dağıtmak Kime vereceğine iyi düşün Aziz milletim
  Cevapla
 • Batman 2 ay önce Şikayet Et
  Milli savunma bakanliginida HDPKK ya verirler.
  Cevapla
 • ÖNCE VATAN 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye. Cumhuriyeti. DÜŞMANLARI. ALLAH. Topunuzu. Helak. EYLESİN. İNŞALLAH.
  Cevapla
 • İso 2 ay önce Şikayet Et
  2 senede ülkeyi parçalarlar, Diyarbakır'a vizeyle gidilir. Hayal değil, 6+1 ganyancıları gelirse durul bu olur net.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan: Türkiye'yi kumar masasının kaprislerine terk edemeyiz
Milli Takım için skandal iddia! Oruç tutan milli futbolcuya yemek verilmemiş