CHP hedefe Hakan Fidan'ı koydu! Adayları hala belli değil ama...

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 6'lı masanın iktidara gelmesi halinde MİT Başkanı başta olmak üzere, YÖK, Merkez Bankası gibi kurumların üst düzey yöneticilerinin görevden alınacağını açıkladı.

CHP hedefe Hakan Fidan'ı koydu! Adayları hala belli değil ama...
CHP hedefe Hakan Fidan'ı koydu! Adayları hala belli değil ama...
GİRİŞ 31.01.2023 07:25 GÜNCELLEME 31.01.2023 07:33
Bu Habere 304 Yorum Yapılmış

6 liderin bulunduğu Millet İttifakı, seçim çalışmalarını adaysız sürdürürken; dün seçilmeleri halinde yapmayı planladıkları 2 binin üzerinde yeni düzenlemeyi tanıttı.

“Ortak Politikalar Mutabakat Metni” altında belirlenen düzenlemeler imzalanırken; masanın asıl hedefini de CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel açıkladı.

HEDEF HAKAN FİDAN'I GÖNDERMEK

Fox TV canlı yayınına çıkan Özel, MİT Başkanı Hakan Fidan başta olmak üzere birçok kurumun üst düzey yöneticilerinin görevden alınacağını dile getirdi.

CHP’li isim, “İktidara geldiğimizde hemen Merkez Bankası, YÖK, MİT ve bu düzeydeki üst düzey kuruluşların başındaki yöneticiler gidecek.” dedi.

"BÜTÜN TÜRKİYE BU İSMİ BİLİYOR"

Özgür Özel, Merkez Bankası için öne çıkan bir isim olduğunu belirterek, “Bütün Türkiye bu ismi biliyor.” ifadelerini kullandı.

9 BİN KİŞİLİK LİSTE İDDİASI

Öte yandan 6’lı masanın önünde 9 bin kişilik liste bulunduğu öne sürülüyor.

Masanın belirleyeceği adayın seçilmesi halinde ise rektörler, MİT, teşkilatlar, bürokrasi, bakanlıkların üst düzey yöneticileri ve emniyet teşkilatına yeni isimler atanacak.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 304
 • dipNot 1 yıl önce Şikayet Et
  Özgür bey Duran emmi sini Mit baskani yapsin. Ancak bu ona yakisir!
  Cevapla
 • isbay 1 yıl önce Şikayet Et
  fidan batının iki numaralı hedefidir.
  Cevapla
 • Ünal 1 yıl önce Şikayet Et
  İşte buda CHP zihniyetli darbe Allah size fırsat vermesin
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Şimdi ki Cumhurbaşkanın görevden aldıkları için bir şey diyebilecek misin yoksa muhalefet iktidara gelince alırsa mı sorun olacak sana.
  Cevapla
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah (cc) size fırsat vermesin inşaAllah... Aminnn...
  Cevapla
 • yıldırım 1 yıl önce Şikayet Et
  Yerlerine kandilden getirdiklerini atarlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Leonardo Bonucci'den futbola veda!
'Cehennem' oldu Cennet'! 250 tankerin biri gidiyor biri geliyor