Deprem sonrası Bakanlık ve AFAD'dan kritik telefon uyarısı

Kahramanmaraş'ta 7,4 büyüklüğünde, Gaziantep'te 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Mobil baz istasyonları ihtiyaç duyulan yerlere yönlendirildiği açıklandı. AFAD'dan da telefon görüşmelerine ilişkin kritik uyarı geldi.

Deprem sonrası Bakanlık ve AFAD'dan kritik telefon uyarısı
Deprem sonrası Bakanlık ve AFAD'dan kritik telefon uyarısı
GİRİŞ 06.02.2023 06:14 GÜNCELLEME 06.02.2023 06:15
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Doğu, Güneydoğu, İçanadolu ve Akdeniz bölgesinde birçok il, saat 04.17'de Kahramanmaraş merkezli Riçhter ölçeğine göre 7.4 büyüklüğünde depremle sallandı. AFAD'dan alınan bilgiye göre yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, yurdun büyük büyük bölümünden hissedildi. 

MOBİL BAZ İSTASYONLARI BÖLGEYE YÖNLENDİRİLDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, mobil baz istasyonların deprem bölgesine yönlendirildiğini açıkladı.

Sayan açıklamasında, ''Depremin yaşandığı/hissedildiği her yerde iletişimin kesintisiz sürmesi için ekiplerimiz çalışıyor.Mobil baz istasyonları ihtiyaç duyulan yerlere yönlendirildi. İletişimin aksamaması için aramaları mümkün olduğunca internet üzerinden yapalım ve kısa tutalım. Geçmiş olsun.'' ifadelerini kullandı.

AFAD'DAN AÇIKLAMA!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kahramanmaraş'ta yaşanan 7,4'lük depremin ardından vatandaşlara "Hayati durumlar dışında telefon görüşmesi yapmaktan kaçının" uyarısı yapıldı.

AFAD, depremin ardından sosyal medya hesabından önemli bir uyarı paylaştı:

"Afet ve acil durumlarda iletişimin kesintisiz sürdürülebilmesi hayati önemdedir. Haberleşmelerinizi kısa mesaj servisi (SMS) ve internet tabanlı mesajlaşma yazılımları üzerinden yapınız. Hayati durumlar dışında telefon görüşmesi yapmaktan kaçının."

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • halo dayı 1 yıl önce Şikayet Et
  çok geçmiş olsun maraş,antep..Rabbim muhafaza eylesin.yaralılara acil şifalar diliyorum.
  Cevapla
 • Pars 1 yıl önce Şikayet Et
  Geçmiş olsun canım TÜRKİYEM
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  cokk uzgunum Allah yardimcii olsun inşallah.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  geçmiş olsun mevlam yardımcıları olsun
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kulüpler Birliği geri adım atmıyor! Büyükekşi yönetimine büyük baskı
Bayraktar TB3 test uçuşlarına devam ediyor