6'lı masadan deprem açıklaması

6'lı masa, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremin ardından ortak bir açıklama yayımladı.

6'lı masadan deprem açıklaması
6'lı masadan deprem açıklaması
GİRİŞ 06.02.2023 12:41 GÜNCELLEME 06.02.2023 12:45
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Millet İttifakı, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve çok sayıda ili etkileyen 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Böyle bir felaket karşısında herhangi bir ayrım yapmaksızın merkezi hükümetin yerel yönetimlerle güçlü bir iş birliği ve koordinasyon içinde çalışması önem arz etmektedir. Başta AFAD ve belediyelerimiz olmak üzere ilgili tüm devlet kurumlarımızın koordinasyon ve titizlik içinde yürüteceği çalışmalarla birlikte milletimizin desteği ve dualarıyla bu zor günleri de aşacağız. 85 milyon tek yürek olarak dayanışma içinde tüm yaralarımızı hızla saracak, bu felaketi birlik ve beraberlik içinde atlatacağız" denildi.

Açıklamanın tam metni şöyle:

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Gaziantep, Adana, Hatay, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Osmaniye, Şanlıurfa, Elazığ ve Kilis olmak üzere birçok ilimizi etkileyen depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Yaralanan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Afet bölgelerinde enkaz altında kalan tüm vatandaşlarımızın ivedilikle kurtarılması için sürdürülen çalışmaları yakından takip ediyoruz. Arama kurtarma çalışmalarında görev alan tüm görevlilerimize Allah'tan güç ve kuvvet diliyoruz.

Böyle bir felaket karşısında herhangi bir ayrım yapmaksızın merkezi hükümetin yerel yönetimlerle güçlü bir iş birliği ve koordinasyon içinde çalışması önem arz etmektedir. Başta AFAD ve belediyelerimiz olmak üzere ilgili tüm devlet kurumlarımızın koordinasyon ve titizlik içinde yürüteceği çalışmalarla birlikte milletimizin desteği ve dualarıyla bu zor günleri de aşacağız. 85 milyon tek yürek olarak dayanışma içinde tüm yaralarımızı hızla saracak, bu felaketi birlik ve beraberlik içinde atlatacağız.

Bu afet sürecinde AFAD'ın tüm uyarılarının önemle takip edilmesini; hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesini, haberleşmelerin kısa mesaj servisi (SMS) ve internet tabanlı mesajlaşma yazılımları üzerinden yapılmasını; hayati durumlar haricinde telefon görüşmelerinden kaçınılmasını, yolların arama kurtarma ekipleri ve acil yardım araçları için boş bırakılmasını ve yapılacak yardımların ilgili kamu kurumları ve yerel yönetimlerle koordinasyon içinde yürütülmesini, tüm bu hususlara hassasiyetle uyulmasını vatandaşlarımızın bilgisine sunarız.

 

Adıyaman Belediyesi’nin merkez binası yerle bir oldu! Haber7’ye ilk açıklamaAdıyaman Belediyesi’nin merkez binası yerle bir oldu! Haber7’ye ilk açıklama

Kandilli'den son dakika açıklama: Artçı depremler aylarca hatta yıllarca sürebilir!Kandilli'den son dakika açıklama: Artçı depremler aylarca hatta yıllarca sürebilir!

Deprem bölgelerinden mucize anlar! Kurtarılma anları böyle görüntülendiDeprem bölgelerinden mucize anlar! Kurtarılma anları böyle görüntülendi

Kahramanmaraş'ta deprem: AFAD acı bilançoyu açıkladıKahramanmaraş'ta deprem: AFAD acı bilançoyu açıkladı

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 31
 • ismailbey 3 ay önce Şikayet Et
  bu kibirli sözleri millete yaranmak için yapıp daha bugün başlayan rant habercilğiniz sizin kanallırnınzdan hemen hortladı sabahınız başka akşamınız başka yarınınız çok daha başka sözlerinizin bi değeri kıymeti harbiyesi yok anlamadınızmı millet artık sizden bıktı sözünüze değil özünüzve ve yaptıklarınıza bakıyor hala anlayamadınızmı......
  Cevapla
 • mustafa 3 ay önce Şikayet Et
  Bii susun artık bıktık açıklamalarınızdan.
  Cevapla
 • OZE 3 ay önce Şikayet Et
  Seçim Yaklaştığı İçin Şirin Gözüküyorlar Hükümet İle Dayanışma İçinde Olduklarını gösteriyorlar Akılları Sıra. Geçmiş Dönemlerdeki Yaptıklarınızı Gördük.
  Cevapla
 • adem 3 ay önce Şikayet Et
  Kibir kokan açıklamalar. Tepeden bakan, etliye sütlüye karışmayan ama tepeden emir yağdıran kibirli ve enanaiyletli bir zihniyet yaklaşımı var bu açıklamada. 14 Mayısta göeüşseceğiz sizlerle...
  Cevapla
 • Gayserili 3 ay önce Şikayet Et
  Kim ayrım yapıyor'ki, ayrım yapmaksızın diyorsunuz. Hiç birinizin, kolları sıvayıp'ta Milletimize yardıma koştuğunuzu görmedik. İğrençsiniz, iğreniyorum sizden. Seçimden sonra InşaAllah yok olup gidersiniz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Merdan Yanardağ'dan CHP seçmenine çok ağır sözler! Seçim hezimetini Akşener'e yıktı!
Seçim yenilgisini hazmedemediler! Birgün Gazetesi'nden skandal çağrı