Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde! Depremzedelere yapılacak yardımı açıkladı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta açıklama yaptı. Erdoğan, isteyen depremzedelerin Antalya, Alanya, Mersin gibi illerdeki otellere yerleştirileceğini açıkladı.

GİRİŞ 08.02.2023 15:08 GÜNCELLEME 08.02.2023 15:19
Bu Habere 355 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem bölgesi Kahramanmaraş'ta açıklama yaptı. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

"Vefat edenlerin sayısı 8 bin 574 oldu.

Bütün imkanlarımızı seferber ettik. Tüm illerimizde Bakan arkadaşlarımızla birlikte operasyonların koordinasyonlarını yürütüyoruz.

İlk gün bazı sıkıntılar yaşandı ama ikinci gün ve bugün duruma hakimiyet tesis edildi. Enkazdaki çalışmalarımız devam ediyor ama bir yandan da enkaz kaldırma çalışmaları başlayacak.

Hedefimiz 1 yıl içinde diğer felaket yaşadığımız illerde nasıl toplu konut operasyonları yaptıysak 10 ilde de bunları gerçekleştireceğiz​

Endişe etmeyin. Vatandaşlarımızın sokakta kalmasına asla müsaade edemeyiz.

İSTEYEN DEPREMZEDELER 3 İLDEKİ OTELLERE YERLEŞTİRİLECEK

Buradan bir duyuruyu daha yapmak istiyorum: Antalya, Alanya, Mersin gibi illerimizde otellerle görüşmelerimizi yaptık ve bu görüşmelerle buralardaki otellerde kalma arzusunu ortaya koyan vatandaşlarım olursa biz vatandaşlarımızı bu illerdeki otellere yerleştirmeye hazırız. Çok ciddi sayıda oda kapasitesine ulaştık. Vatandaşlarımız isterse kendilerini oraya yerleştirmek suretiyle tüm imkanlarımızı orada da seferber edeceğiz. Yeme içme gibi tüm ihtiyaçlar karşılanacak.

Akaryakıtta bazı sıkıntılar var. Onları da peyderpey aşıyoruz.

DEPREMZEDELERE 10 BİN TL DESTEK

AFAD'ın açıklamaları dışında provokatörlere fırsat vermemenizi özellikle istiyorum. Bugün birlik olma zamanıdır. Dayanışma zamanıdır. Bizler bütün imkanlarımızı seferber etmiş vaziyetteyiz. Şu an itibariyle bazı hazırlıkları yapıp hasar tespitiyle de birlikte ailelere desteğimizi vereceğiz. Hazine Maliye'den bu konuda belli bir bütçeyi ayırmış vaziyetteyiz. İnşallah bu bütçeyle beraber hasar tespitleriyle her ailemize onları rahatlatacak bir rakamı vereceğiz. Bunu 10 bin olarak planladık."

İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Gündem Sorumlusu olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 355
 • abdullah 23 9 ay önce Şikayet Et
  Allaha çok şükür güçlü bir devletimiz ve işini bilen idarecilerimiz var.birileri olsaydı yanmıştık. onun için muhtar bile olamayacaklarları,ukryananın yanında yer almalıyız diyen akılsızları cumhurbaşkanı olarak seçmemeliyiz. idareci akıllı ve basiretli olmalı ,kukla değil.
  Cevapla
 • İklimDeğişikliği 9 ay önce Şikayet Et
  Türkiyedeki tüm muhtarlıklara vatandaşlarımız yardım kolilerini teslim etmeli muhtarlarımızda kontrollü bir şekilde kayıt altına alarak bu kolileri afad ve kızılaya teslim etmeliler.
  Cevapla
 • ramiz 9 ay önce Şikayet Et
  devletimizin yanındayız
  Cevapla
 • İklimDeğişikliği 9 ay önce Şikayet Et
  Öğretmenevleri,sosyal tesisler,misafirhaneler,yurtlar afad ile koordineli çaĺışarak depremzedelerin konaklama ihtiyacına katkıda bulunmalılar ayrıca otobüs firmaları ücretsiz transfer yapmalılar.afad ve kızılay aracıligiyla halkimiz destek yardımı yapıp yiyecek giyecek ihtiyaçları karşılanmalı
  Cevapla
 • İklimDeğişikliği 9 ay önce Şikayet Et
  Tüm oteller depremzedelere 1 aylık ücret almamalı öğretmenevleri sosyal tesisler misafirhaneler seferber olmalılar kapasitelerini 1 aylık depremzedelere açık tutmalılar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
2023 sona eriyor! İşte yılın en ucuz sıfır otomobilleri
Elon Musk, İsrail'e boyun eğdi! Gazze için kan donduran sözler! Tüm dünya ayaklandı