Baykar: Deprem bölgesi için yardım ve bağışlarımız toplamda 355 milyon TL'ye ulaştı

Teknoloji devi Baykar 10 ili etkileyen depremlerde 3 günde toplamda 355 milyon TL bağış ve yardım yaptığını açıkladı.

GİRİŞ 08.02.2023 16:34 GÜNCELLEME 08.02.2023 17:28
Bu Habere 292 Yorum Yapılmış

Baykar'dan yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremler sonrası şirket tarafından acil olarak yardım organizasyonu başlatıldı.

İlk günden itibaren organize edilerek deprem bölgesine gıda, kıyafet, elektronik cihaz ve insani yardım malzemesi taşıyan 45 yardım tırı gönderilirken, aynı zamanda devletin çağrısıyla harekete geçilerek deprem bölgesinde kullanılmak üzere AFAD'a 250 milyon lira nakdi bağış yapıldı.

Depremin 3. günü itibarıyla Baykar, afet bölgesine toplamda 355 milyon 771 bin 721 TL'lik bağış ve yardım gerçekleştirdi.

- BÖLGEYE OLAN DESTEKLER

Verilen bilgiye göre, şirket tarafından birinci gün bölgeye 7 bin 40 adet gıda kolisi, 4 bin 440 paket bebek maması, 255 bin 416 kutu konserve, 226 bin 835 parça her yaş grubuna yönelik kıyafet, 13 bin 504 adet hijyen malzemesi, 20 bin 75 adet çeşitli ebatlarda battaniye, 100 bin adet powerbank, el feneri ve pil, 10 bin 154 adet uyku tulumu, 372 adet farklı güçlerde jeneratör gönderildi.

Tarihi fotoğraf ortaya çıktı, çarpıcı mekan detayı: Dünya gündemine oturmadan hemen önce..Tarihi fotoğraf ortaya çıktı, çarpıcı mekan detayı: Dünya gündemine oturmadan hemen önce..

Hangi engelleri aştılar? Nasıl başardılar? İşte tüm detaylarıyla Bayraktar!Hangi engelleri aştılar? Nasıl başardılar? İşte tüm detaylarıyla Bayraktar!

Kızılelma'dan sonra sırada ne var? Selçuk Bayraktar açıkladıKızılelma'dan sonra sırada ne var? Selçuk Bayraktar açıkladı

Şirketin ikinci gün sağladığı destek 700 bin adet konserve, 1.000 adet jeneratör ve 118 bin 666 parça her yaş grubuna yönelik kıyafetten oluştu.

Depremin üçüncü gününde AFAD üzerinden bölgeye 250 milyon TL daha nakdi yardım yapan Baykar, böylelikle deprem bölgesine birinci gün 51 milyon 398 bin 706 TL, ikinci gün 54 milyon 373 bin 15 TL ve üçüncü gün 250 milyon TL olmak üzere toplamda 355 milyon 771 bin 721 TL'lik yardım gerçekleştirdi.

Şirket, bölgeye olan desteklerine ilişkin sosyal medyadan da bilgi paylaştı.

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 292
 • Mustafa yakut 1 yıl önce Şikayet Et
  Aslan parcasi
  Cevapla
 • MİUS Kızıl Elma 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizans artıkları size boş yere saldırmıyor
  Cevapla
 • emekli 1 yıl önce Şikayet Et
  selçuk sen negüzel insansın seni dünya getirip büyüten ana babadan Allah razı olsun babana rahmet eylesin anneninde ellerinden öprim sana kimse dokunamaz türkiye senin için etten duvar olur yanlız kalleşlere karşı dikkat et rabbim seni daima tehlikelere karşıdikkatli uyanık tutsun korusun amin
  Cevapla
 • Dua 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun seni yetiştirenlerden kardeşim
  Cevapla
 • emekli 1 yıl önce Şikayet Et
  yapılan her daireye nasıl tuvalet banyo mutfak gerekiyorsa depremden etkilenmeyen ailenin girebileceği deprem kafesi şart olduğu ve bunun kanunlaşması gerektiği bu depremle çok daha iyi anlşılmaktadır şu anki giden canlarımızın yüzde 90 sanı kurtulurdu kanunlaşmasa bile bunu yapan bütün müteahhğtler kazanacak vatandaş bunu görmüş olduğu daire önceliği olacak istanbul biran evvel bunu hayata geçirmeli portati kurulabilen yapılıp satışı gerçekleştğrşlmeli çünkü istanbulun yarısı eski bina
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İki Türk mühendis İngiltere'de gündeme oturdu! Savaş uçakları için geliştirdiler...
Diplomatik kaynaklardan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Esad açıklaması! İddialar yalanlandı