Meral Akşener, Kılıçdaroğlu'nun adaylık yemeğine katılmadı

Gazeteci Hande Fırat, altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı ilan ettiği Kemal Kılıçdaroğlu'nun teşekkür konuşması sırasında, arkasında asık yüz ifadesiyle duran Meral Akşener'in yemeğe katılmadığını açıkladı.

GİRİŞ 06.03.2023 22:34 GÜNCELLEME 07.03.2023 09:00
Bu Habere 352 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz Cuma günü altılı masadan kalkan İyi Parti lideri Meral Akşener, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu için Cumhurbaşkanı Yardımcılığı teklifi kabul edilince bugün tekrar masaya oturdu.

Akşener, "Ne kumar masasında ne de noter masasında olmayacağız" ifadelerini kullandığı altılı koalisyondan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını reddederek ayrılmıştı. Daha sonra masaya geri dönüp, aday olan Kılıçdaroğlu'nun teşekkür konuşması esnasında, asık yüz ifadesiyle dikkat çeken Akşener'den yeni bir adım daha geldi.

CNN Türk ekranında gelişmeyi değerlendiren gazeteci Hande Fırat, yapılan adaylık duyurusu sonrası liderlerin yemeğe geçtiğini söyledi.

"MERAL AKŞENER YEMEĞE KATILMADAN AYRILDI"

Hande Fırat'ın yaşanan olayla ilgili açıklaması şöyle:

"Meral Akşener, Saadet Partisi’ndeki yemeğe kalmadı. Gerekçesini bilmiyorum ama şu an için diğer liderler yemeğe geçti. Meral Hanım kalmadı ve ayrıldı. Dolayısıyla diğer liderler akşam yemeğini toplantıdan sonra birlikte yediler, ama o sofrada Meral Akşener yoktu."

"BOYUN EĞMEYECEĞİZ"

İyi Parti'nin kıskaca alındığını vurgulayan Akşener'in geçtiğimiz Cuma günü yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar:

"Biz bu günlere kirli pazarlıkları reddederek geldik. Alışılmış yenilgilere karşı çıkarak geldik. Geldiğimiz noktada İyi Parti bir kıskaca alınmış, dayatmaya mecbur bırakılmış, ölümle sıtma arasında tercihe zorlanmıştır ve elbette buna boyun eğmeyecektir. 

Ceketimi assam aday ederim diyenlerin karşısında dimdik duruyoruz, durmaya da devam edeceğiz.

"ŞAHSİ HIRSLAR TÜRKİYE'YE TERCİH EDİLDİ"

Dün nihayet ortak Cumhurbaşkanı adayının kim olacağını tartıştık. 5 siyasi parti tek bir ismi dile getirerek Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığına 'evet' dedi. Biz iki ismi beyan ettik, Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'ydu.

Yenilgi yenilgi büyüyen küçük hesaplar 85 milyonun kutlu zaferine tercih edilmiştir. Şahsi hırslar Türkiye'ye tercih edildi. 

"NE KUMAR MASASINDA NE DE NOTER MASASINDA OLMAYACAĞIZ"

Üzülerek söylüyorum ki dün itibarıyla 6'lı masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir. Ne kumar masasında ne de noter masasında olmayacağız."

KAYNAK: HABER7
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 352
 • Ülkeci 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünyanın hiç bir yerinde hiçbir vakit koalisyonlu bir yönetim mauvaffak olamamıştır. Her zaman çökmüştür. Zararını da memleket görmüştür. Oy kullanacak vatandaşlar oyunu ona göre kullansınlar. Türkiye için kaybedecek zaman yok. Deprem bölgesinin acilen ayağa kaldırılması lazım. Ülkenin yakaladığı gelişim ivmesinin sonlanmaması lazım. Ivır zıvır ülke yönetemez. Güçlü siyasi irade lazım. Şunlara bakın bir, kan emici vampirlere benziyorlar. El ovuşturup ülkenin kanını emecekler.
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Meral Hanım Kılıçtaroğlu nun adaylığını kabul etmedi ettirildi oldu bittiye getirildi. Bunu hazmetmesi uzun sürer bence
  Cevapla
 • ekrem türkoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  biden ın dizayn planı tıkır tıkır işliyor.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  ya çok da önemli değil, illaki bir kadın olmaliysa masada meral yerine Pervin olsun bir dahaki yemekte
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Olanda hayır vardır. Varsa yapılan hatalardan ders çıkaracağız.Ehliyet,liyakat ve kariyeri ön plana çıkaracağız.Sayın Cumhurbaşkanının ifade ettiği gibi siyasi polemik ve tartışmalardan uzak durup önceliğimizi deprem bölgesi ve depremzede kardeşelrimize vereceğiz...Özellikle seçmeni rencide edecek eylem ve söylemlerden kaçınıp daha kucaklayıcı ve birleştirici bir dil kullanacağız...Cumhur ittifakında daha uyumlu ve gayretli çalışacağız. Allah'ın izni ile de milletimizi ikna edip 14 mayısta tekrar Sayın Cumhurbaşkanını seçtireceğiz...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yakın takip başlıyor! Uymayan memura ceza verilecek
Fenomen soruşturmasında yeni gelişme! Suçu eşine attı