Muharrem İnce'den CHP ve 6'lı Masa'ya sert sözler!

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Aday olduğum için bana kızan değerli kardeşlerime” başlığıyla sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, '' Biz CHP'den ayrılmadık, gönderildik. Gitmemiz için ellerinden geleni yaptılar.'' dedi.

GİRİŞ 02.04.2023 00:44 GÜNCELLEME 02.04.2023 09:40
Bu Habere 72 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı adayı Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından basın bülteni mahiyetinde paylaşımda bulundu.

Yaptığı paylaşımda eski partisi CHP ile Altılı Masa'yı eleştiren İnce sert ifadeler kullandı. İnce'nin eleştiri oklarının ilk hedefi eski partisi CHP oldu.

"BİZİ KENDİ DAR İKTİDARLARINA TEHDİT OLARAK GÖRDÜLER"

CHP'nin 2018 seçimlerinde kendisini aday göstermesindeki amacın cumhurbaşkanı seçtirmek değil aslında partiden tasfiye etmek olduğunu belirten İnce şu ifadeleri kullandı:

"Olup biteni içeriden bilen delegeler harekete geçerek 700 imza ile bu CHP yönetimini değiştirmek istediler ama bazı delegeler üzerinde kurulan baskı sonucu imzalarından geri döndüler. CHP'de siyaset yapmamızı imkânsız hale getiren bir ortam oluşturuldu. Biz CHP'den ayrılmadık, gönderildik. Gitmemiz için ellerinden geleni yaptılar, yalan söylediler iftira attılar. Çünkü bizi kendi dar iktidarlarına tehdit olarak gördüler. Atatürk diyenler, CHP'nin mirasına sahip çıkanlar, yeni CHP diye yutturulmaya çalışılan anlayışa eleştiri getirenler parti yönetimi tarafından istenmedi ve tasfiye edildi."

"BİRİ KALK GİDELİM DİĞERİ OTUR BEKLEYELİM DİYEN BİR YAPI ÜLKEYİ YÖNETEMEZ"

Memleket Partisi Başkanı İnce'nin bir diğer hedefi ise Altılı Masa oldu.

Altılı Masa'nın siyaset mühendisliği olduğunu söyleyen İnce, '13 toplantıda başkanın kim olacağını ancak belirleyebilen bir ittifak memleketi yönetemeyeceğini' ifade etti.

İnce, Altılı Masa'ya yönelik eleştirilerinde şu ifadeleri kullandı:

"6'lı masa hayali bir koalisyondur. Bir siyaset mühendisliği projesidir. Partilerin tabanlarının sesine kulak vermeden yapılan tabanda karşılığı olmayan bir projedir. Gerçekte tabanda böyle bir ittifak yoktur. 13 toplantıda başkanın kim olacağını ancak belirleyebilen bir ittifak memleketi yönetemez. Seçmen kafa karışıklığı istemez, önünü görmek ve güvenmek ister ve birbirinden farklı sesler çıkaran bir yapıya tek bir partiymiş gibi oy veremez. Biri kalk gidelim, diğeri otur bekleyelim diyen bir yapı ülkeyi yönetemez. Seçmen bunu görür. Buradaki beceriksizliği, tutarsızlığı gören, masanın bileşenlerine gönlü razı olmayan, masadaki birlikteliği ilkesel değil menfaat icabı gören seçmeni ikna edemeyenler, diğer adayları, ihale mafyası usulleri ile yarışmadan düşürmeye çalışıyorlar. Hâlbuki herkesin yapması gereken seçmeni ikna etmektir."

Enes Kılıç Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Enes Kılıç
YORUMLAR 72
 • Güldiken solmaz 2 ay önce Şikayet Et
  Muharrem ince gerçek bir siyaset
  Cevapla
 • MSELİM 2 ay önce Şikayet Et
  sayın ince hani delikanlı ayakları yapıyorsunya gerçekten delikanlıysan bu kadar hakarete uğramana rağmen akşener gibi kuyruğunu kıstırıp o şer ittifakına dönmezsin dönersen birileri gibi mosmor olup gelacekteki şansını da kaybedersin
  Cevapla
 • ziyaretçi 2 ay önce Şikayet Et
  Adam doğru söylüyor
  Cevapla
 • Erpınar 2 ay önce Şikayet Et
  Maarrem sen işine geldiği için hakikati söylüyorsun. Senin onlardan bir farkın yok.
  Cevapla
 • Aksaraylı 2 ay önce Şikayet Et
  sakın millet ittifakına katılma, terör ittifakı gibi o masa, artık türkiyemizin meselelerine çözümlerini anlat milletimize, örneğin yakınında rantçı olacak mı? pahalılığa çözümün ne?tarım ürünlerini tanzim satışlamı ucuzlatacaksınız? tüm olumsuzlukların sorumlusu dış güçlere mi olacak? v.b
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan göreve başladı! Türkiye Yüzyılı ve beraberlik vurgusu
Uzmanlar o görüntüyü analiz etti! Kılıçdaroğlu'nun sahte davranışları sona erdi