MHP lideri Bahçeli'den, Meral Akşener'in 'kurşun tiyatrosu'na sert tepki!

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları'nda düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmasında İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 'kurşun tiyatrosu'na sert tepki göstererek "Sağa sola mermi kovanı atmaları demokrasiye saygısızlıktır." dedi.

GİRİŞ 07.04.2023 22:47 GÜNCELLEME 07.04.2023 22:50
Bu Habere 66 Yorum Yapılmış

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları iftar programında son dakika açıklamalarında bulundu. Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik 'mermi' tepkisinde bulundu.

BAHÇELİ'DEN AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU'NA 'MERMİ' TEPKİSİ

"(Akşener ve Kılıçdaroğlu'na) Meclis grup kürsüsünde çıldırmış gibi sağa sola mermi kovanı atmaları evvela demokrasiye saygısızlıktır. Ayrıca bağıra çağıra mermi fırlatma çaresizlik içinde çıkmaz sokaklara düşen bir çarpıklıktır. Vatan ve millet düşmanları ile aynı karede poz veren, ittifak kuranların Türklüğün muhteşem geçmişinde örnekler vermesi sadece bir hezeyandır."

'TERÖRİZME PAYANDA OLAN MUHALEFETİN İLK ÖRNEĞİ TÜRKİYE'DE VÜCUT BULMUŞTUR'

"Terörizme payanda olan muhalefetin ilk örneği Türkiye'de vücut bulmuştur. Mankurtluğun simgesi haline gelenler bellidir ve hepsi zillettedir. Bizim yolumuzu bu kahramanlar aydınlatırken, zilletin yolunu dalkavuklar aralamaktadır. Bu yol yol değildir. Bu itibarla komplekse kapılmaya umutsuzluğun kör kuraklığına mahkum olmaya hiçbir şekilde hakkımız yoktur. Bu virüsler bazen bir ideoloji, siyasetçi, aydın, bir akademisyen kisvesine bürünmüştür. Yeni yüzyıl, yeni hayat ve yeni Türkiye bu kapsamda hayallerimizin gerçeğe dönüşünü sağlayacaktır. İstikbal, Türk milletinindir. Başkalaşmadan değişerek, kendimiz olarak çok çalışarak, önümüzdeki yüzyılı Türk ve Türkiye Yüzyılı yapacağız."

'ÜLKÜCÜ, TÜRKLÜĞÜ VE İSLAM'I YÜCELTMEYE ANT İÇMİŞ KAHRAMAN DEMEKTİR'

Devlet Bahçeli, "Türk ve Türkiye Yüzyılı vizyonuyla geleceğin koordinatlarıyla eklemleneceğimize yürekten inanıyorum. Bir Allah dostu diyor ki, "Gökten düşenin parçası bulunur, gönülden düşenin parçası bulunamaz". Özü itibariyle biz bir gönül medeniyeti olmakla birlikte bu hasletle dünyaya derin bir iz, eser bıraktığımız objektif bakan herkesin malûmudur. Kendimiz olarak çok çalışarak önümüzdeki yüzyılı Türk ve Türkiye Yüzyılı yapacağız. Özellikle hepinizin bilmesini istiyorum ki, ülkünün ülkücünün buluşması, suyun çorak toprakla buluşması gibidir, hasretin vuslatla örtüşmesi gibidir, ruhun tenle, hilalin yıldızla, nehrin okyanusa kavuşması gibidir. Oğuz buyruğunun yere düşmemesi için her nesil üzerine düşeni yapmıştır. Türk milletinin bağımsız, kendi kaderine bizzat kendisinin istikamet vermesi için her nesil az ya da çok, yeterli ya da yetersiz görevini yerine getirmiştir."

'SİZLERDEN BEKLENTİM KAVGALARDAN VE SONU OLMAYAN TARTIŞMALARDAN UZAK DURMANIZDIR'

"Bin yılların semeresi, bin yılların emaneti, bin yılların alın teri, şehit kanı, milli ve manevi fedakârlıklar boşa gitmemiş, gitmeyecektir. Her devrin ülkücüleri, bozkurtları zalimlere, zillete düşenlere, ihanet güruhuna göğsünü siper ederek canını dişine takmış, gedik açtırmamıştır. Milletimiz dualıdır; dahası kutlu davamız dualıdır. Bu mübarek ayda biriken ve tesir alanı sürekli genişleyen sorunlar bir hayli fazladır. Bu sorunların ağırlık merkezi insanlığın huzur, refah, güvenlik hanesine kaymıştır. Savaşlar, sosyal açmazlar, siyasal krizler, etnik ve mezhep temelli krizler, çevre felaketi ve terör konulu başlıklar yaşadığımız çağa huzursuzluk damgasını vurmuştur. Bu tablodan hiçbir ülkenin muaf olduğunu bilmek ve anlamak lazımdır. Açıkça söylemek lazımdır ki, yüzyıllardır doymayan sömürgeci hevesler sürekli olarak içinde bulunduğumuz coğrafyaları hedef tahtası haline getirmiştir. Türk milletinin birliğini bozmak için provokasyonlar alabildiğince sahnelemekte ve değişik vatan köşelerinde gerilim ortamı canlı tutulmaya çalışılmaktadır. Sizlerden beklentim kavgalardan ve sonu olmayan tartışmalardan mutlaka uzak durmanızdır. Kışkırtma ve tahriklere asla kapılmayınız. İstenen kardeş kavgasıdır ve bu oyuna gelmeyiniz. Sizin yeriniz kütüphaneler, laboratuvarlar, dost ve arkadaş ortamlarıdır."

KAYNAK: HABER7
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 66
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah barajı aşamazlar Rabbim hainlere fırsat vermesin
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  6 lı masaya söz geçiremeyen, masanın altındakini tepeleyemeyen gündemi saptırıyor tayyip 20 yıldır o mermileri ülkesinin huzuru için ülkesine saldıranlara attırıyor yani terörle mücadele ediliyor vatandaşı aptal zannetmeyin kumar masasına nasil hangi şantajla geri döndünüz partinizin oyu yüzde 6
  Cevapla
 • Kul 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah senden râzı olsun Türkmen beyi. Devleti Yiğitler yönetir.(RTE-BAHÇELİ) Yiğitler de Ya "Devlet" olur,ya da Devletçi.
  Cevapla
 • SAMSUNLU YÜCEL 1 yıl önce Şikayet Et
  Akşener ne yapsın hiç bir dediğini yaptıramadı aksine kırmızı çizgimiz dediği konularda bile ters köşe yaptı.Sözde milliyetçiymiş ya bu 'Millet İtifakı'nın büyük pay sahipleri!Ne uğruna hdp-pkk ile aynı masadasınız.Ne aldınız ne vermeyi vaat ettiniz.Hani siz vatanseverdiğiniz.Atatürktü derdiniz.Sahi sizin derdiniz ne.Amacınız ne....
  Cevapla
 • TEBABET 1 yıl önce Şikayet Et
  abla şunu bilesin biz o mermileri elimizde gezdirmeyiz vakti gelince ait olduğu yere mıhlarız vatan hainlerine,teröristlere,ülkemde gözü olanlara
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
En düşük emekli maaşına zam teklifi kabul edildi! Maaş farkı ne zaman ödenecek?
Bakan Arıklı: Türkiye ile anlaşılarak bir deniz üssü kurma vakti gelmiştir