İstanbul Valisi Yerlikaya, emniyet mensuplarıyla iftarda bir araya geldi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Üsküdar'da düzenlenen iftar programına katıldı.

İstanbul Valisi Yerlikaya, emniyet mensuplarıyla iftarda bir araya geldi
İstanbul Valisi Yerlikaya, emniyet mensuplarıyla iftarda bir araya geldi
GİRİŞ 10.04.2023 23:09 GÜNCELLEME 10.04.2023 23:09

İlçede bulunan bir restoranda yapılan programda konuşan Yerlikaya, Türk Polis Teşkilatının 178. yılını kutladığını söyledi.

Bu topraklarda nice karanlık güç odaklarının milletin huzurunu bozmak için pusuda beklediklerini belirten Yerlikaya, gece gündüz çalışan kahraman emniyet güçlerinin dün olduğu gibi bugün de onlara asla geçit vermediğini kaydetti.

Yerlikaya, Türk polisinin daima milletinin yanında olduğunu ifade ederek, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadesiyle herkesin polisi kendi vicdanıdır. Fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır. Sizler de vicdanı olmayanların karşısında, başta terör olmak üzere can ve mal emniyetine kasteden her türlü suç ve suçluya karşı mücadeleyi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürüyorsunuz." diye konuştu.

İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ise Türk Polis Teşkilatının kurulduğu 10 Nisan 1845'ten bugüne edindiği bilgi, beceri ve tecrübeyle kendini geliştirip yenileyerek dünyanın en modern teşkilatları arasında yerini aldığını dile getirdi.

Terör ve organize suç örgütleri ile şer odaklarına yönelik operasyonların bundan sonra da büyük bir azim ve kararlılıkla devam edeceğini vurgulayan Aktaş, kurulduğu günden bu yana vatandaşların en zor gününde hep yanında olan emniyet teşkilatının "yüzyılın felaketi" olan Kahramanmaraş merkezli depremlerde de ilk andan itibaren kendisine verilen tüm görevleri layıkıyla yerine getirdiğini bildirdi.

Konuşmaların ardından programda Kur'an-ı Kerim okundu.

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Trump'n suikastçisi kötü nişancı olduğu için lise atış takımına alınmamış
MSB duyurdu: Irak ve Suriye'de çok sayıda terörist öldürüldü