Milli Savunma Bakanı Akar’dan "Zap, Gabar ve Gara" vurgusu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Mehmetçik şu anda Zap’ta, Gabar’da, Gara’da teröristlerin peşinde. Teröristlerin barınakları, sığınakları başlarına yıkıldı, yıkılmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Akar’dan "Zap, Gabar ve Gara" vurgusu
Milli Savunma Bakanı Akar’dan "Zap, Gabar ve Gara" vurgusu
GİRİŞ 30.04.2023 00:41 GÜNCELLEME 30.04.2023 00:42
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

AK Parti’den Kayseri milletvekili adayı gösterilen Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Ağrılılar Erzurumlular Karslılar Buluşması'nda, "doğunun kahramanları, sınırlarımızın muhafızları" diye hitap ettiği vatandaşlarla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuşmasına başladı.

"Biz biriz, beraberiz tek yumruk, tek yüreğiz. Birlikte ülkemize, milletimize güç katıyoruz. Çatlasınlar, patlasınlar." diyen Akar, büyük ve güçlü Türkiye için hep beraber çalıştıklarını söyledi.

"TERÖRİSTLER SEÇİMLERE UMUT BAĞLADILAR"

Güvenlik olmadan geleceğin olamayacağını vurgulayan Akar, "Bekamıza yönelik dışarıdaki güçlerin maşası, kuklası olanlara karşı mücadelemiz devam ediyor. Başta PKK/YPG, FETÖ ve DEAŞ olmak üzere ne kadar terör örgütü varsa mücadelemiz kararlılıkla sürüyor." diye konuştu. Mehmetçiğin kararlı mücadelesinden dolayı teröristlerin panik içinde olduğunu ifade eden Akar, "Teröristler şu anda korku içinde. Elebaşları gece-gündüz konuşmalarında efendilerinden yardım istiyorlar. Ayrıca seçimlerden umut bekliyorlar. Seçimlere umut bağladılar." açıklamasında bulundu.

"MEHMETÇİĞİN TEK HEDEFİ TERÖRİSTLER"

Mehmetçiğin nefesinin teröristlerin ensesinde olduğunu belirten Akar, "Mehmetçik şu anda Zap’ta, Gabar’da, Gara’da teröristlerin peşinde. Teröristlerin barınakları, sığınakları başlarına yıkıldı, yıkılmaya devam ediyor. Mehmetçiğin tek hedefi teröristler. Teröristler neredeyse hedefimiz orası." dedi. Teröristlerin "girilemez, çıkılamaz" diye nitelendirdiği her yere Mehmetçiğin girdiğini ifade eden Akar, Suriye’nin kuzeyinde teröristlerin kurmaya çalıştığı terör koridorunun Mehmetçik tarafından parçalandığını hatırlattı.

"TÜRKLER VE KÜRTLER KARDEŞTİR"

Başta Irak ve Suriye olmak üzere, Türkiye’nin tüm komşularının egemenlik haklarına ve toprak bütünlüğüne saygılı olduğunu belirten Akar, şunları söyledi:

"Teröristlerin önünde iki yol var ya yok olacaklar ya adalete teslim olacaklar. Başka yol yok. Sonuna kadar gideceğiz. Korktukları başlarına gelecek. Biz teröristlerin peşindeyiz. Teröristler hiçbir zaman Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil, asla onları temsil edemez. Nasıl ki DEAŞ Müslümanların temsilcisi değilse PKK/YPG de Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil. Bizim hedefimiz teröristler. Bazıları faaliyetlerimizi 'Kürt kardeşlerimize yönelikmiş' gibi çarpıtmaya çalışıyor. Bu kesinlikle yalandır, fitnedir, fesattır. Türkler ve Kürtler kardeştir, yüzyıllardır beraber yaşıyoruz, ekmeğimizi, suyumuzu paylaşıyoruz. Bu Cumhuriyeti beraber kurduk, bu bayrağı beraber dalgalandırdık, şehitliklerde beraber yatıyoruz. Hiçbir zaman bu fitneye, fesada 'evet' demeyeceğiz. Biz kimsenin dini, etnik, mezhepsel kökenine bakmayacağız, hepimiz kardeşiz 85 milyon biriz, beraberiz."

"BAZILARI, TERÖRİSTLERİ 'İÇERİDEN ÇIKARACAĞIZ' DİYORLAR"

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine az bir süre kaldığını belirten Akar, şöyle konuştu:

"Bu seçimlerin temel özelliği zihniyet meselesi. Milletimizin ferasetine güveniyoruz. Şehitlerimizin kanı, gazilerimizin emekleri, uzun süredir yaptığımız çalışmalarla terör konusunda önemli mesafeler aldık. Fakat şimdi bazıları çıktı, teröristlerle konuşuyor, teröristlerin taleplerini açıklıyor. 'Teröristleri içeriden çıkaracağız. Bütün kazanımlarımızdan vazgeçeceğiz.' diyorlar. Bunun manası biz 20 sene geri gideceğiz. Bunun kabul edilmesi mümkün değil. Bunu milletimize havale ediyoruz. Milletimizin feraseti ile bunlara müsaade etmeyeceğine inanıyoruz."

"PKK ŞOFÖR, YANINA HDP, ARKASINA DA MİLLET İTTİFAKI GELMİŞ OTURMUŞ"

Konuşmasını verdiği bir "otobüs" örneği ile sürdüren Akar, şöyle devam etti:

"Teröristler bir otobüsteler, PKK şoför mahallinde oturuyor. Bunun yanına HDP gelmiş, arkasına da Millet İttifakı gelmiş oturmuş. Bu İttifak’ın içinde daha önce sizinle, bizimle oturmuş insanlar var. Bunlara Allah akıl, fikir versin. Bunlar bir koltuk uğruna düşüncelerini değiştirmişler. Bu kadar mücadele edildi, gayret gösterildi. Tekrar PKK ile iş tutmak, onlarla beraber olmak, bu kazanımlardan vazgeçmek ülkemize, milletimize, bayrağımıza, sancağımıza ihanettir. Buna müsaade etmeyeceğiz."

Akar, konuşmasının sonunda salonu dolduranlara, "Terörün bitmesine yakın olduğumuz bu noktada kazanımlarımızdan vazgeçecek miyiz?" diye sordu. Vatandaşların "hayır" yanıtının ardından bu defa, "Cumhurbaşkanımızı yeniden seçtirecek miyiz?" sorusunu yönelten Akar’a salondakiler bir ağızdan "evet" karşılığını verdi.

Akar'a "Ömer Halis" isimli bir çocuk tarafından Türk Bayrağı hediye edildi. Akar, alkışlar arasında kendisine verilen bayrağı öperek teslim aldı.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • zulkarneyn 1 yıl önce Şikayet Et
    Allah sana, reise ve fidana uzun ömürler versin.
    Cevapla
  • Fehmi 1 yıl önce Şikayet Et
    Türk kürt kardeştir bölmek isteyenler kalleştir
    Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD'de bulunan gizemli monolit şaşkınlığa sebep oldu
Türkiye'nin yeraltında bekleyen 5 bin ton altını yaklaşık 300 milyar dolar değerinde