Alpay Özalan'dan Mansur Yavaş'a sert cevap: Selo, terörist mi, değil mi?

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, CHP'li Mansur Yavaş'ın kendisine yönelik hakaretlerine sert tepki gösterdi. Özalan Yavaş'a, hapiste bulunan HDP'li Selahattin Demirtaş için, "terörist mi, değil mi?" sorusunu yöneltti.

GİRİŞ 03.05.2023 21:58 GÜNCELLEME 03.05.2023 23:24
Bu Habere 130 Yorum Yapılmış

CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yedili masanın Manisa mitinginde, Türkiye'ye rakip ve hasım devletler için caydırıcı aktif güç çarpanı olan terör örgütleriyle mücadelede başarılı operasyonlara imza atmasını sağlayan savunma sanayi alanındaki başarılı icraatleri, "Tanklar, toplar, tüfekler sanki savaşa gidiyoruz. O Anadolu gemisi İzmir’e geldi, ayın 15’inden sonra gidecek. İHA, SİHA lafı da duymayacaksınız." sözleriyle hedef aldı.

AK Parti İzmir Milletvekili Özalan da Yavaş'ın skandal sözlerini Twitter hesabından, "CHP'li Mansur Yavaş: "O Anadolu gemisi şimdi İzmir'e geldi, ayın 15'inden sonra gidecek. İHA, SİHA lafı da duymayacaksınız. Muhalefet misiniz? İşgal ordusu musunuz?" ifadeleriyle yayınladı.

Özalan'ın paylaşımı binlerce etkileşim ve yüzbinlerce görüntülenme aldı. Vatandaşlar Mansur Yavaş'a sert tepkilerde bulundu.

Algı operasyonu tutmayan Yavaş da skandal sözlerini paylaşan Alpay Özalan'a, "Bir tane troll milletvekili var. Kaslarını geliştirmekten beynini geliştirmeye fırsat bulamamış. Diyor ki; 'bunları kaldıracaklar'" hakaretini savurdu.

Oysa Özalan'ın tweetinde, "bunları kaldıracaklar" diye bir ifade kullanmadığı görülüyor.

"ZEKA SEVİYEN BİLİNDİĞİ İÇİN 4 YILDIR KONUŞTURULMAYAN BİR ÇAPSIZSIN"

AK Parti İzmir Milletvekili Özalan kendisine hakaret eden CHP'li Mansur Yavaş'a böyle yanıt verdi;

"Mansur Yavaş denilen kendini bilmez, aklınca bana hakaret etmiş. Yahu sen zeka seviyen bilindiği için 4 yıldır konuşturulmayan bir çapsızsın. Kendi partin bile sana bu muameleyi yaparken, beyin konusuna girmen senin için biraz riskli değil mi.

"KILIÇDAROĞLU'NUN HDP VE SELO'YA VERDİĞİ TAVİZLERİ ÖRTMEK İÇİN ORTALIĞA SALINDIN"

Konuştukça batma diye yıllarca konuşturulmadın. Şimdi de Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ve Selo'ya verdiği tavizleri örtmek için ortalığa salındın.

"TERÖRİST ELEBAŞILARI GENEL BAŞKANIN KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLİYOR"

Dağdaki terörist elebaşları Genel Başkanın Kemal Kılıçdaroğlu'nu açık açık destekliyor. Sen de vatanseverim, adamım diye ortalıkta geziyorsun. Muhalefetin rezilliklerini örtmeye çalışıyorsun. Senin vatanın neresi, hangi vatanı seviyorsun?

"KILIÇDAROĞLU'NUN HDP BAYRAKLARI ALTINDAKİ MİTİNGİNİ PERDELEMEK İÇİN..."

Genel Başkanın Bay Kemal'i özerklik vaadini ve Van'da HDP bayrakları altındaki mitingini perdelemek için yerli ve milli silahları aşağılamaya çalışıyorsun.

Beni iyi dinle ikiyüzlü Mansur Yavaş;

Ülkenin başına geçmesini istediğin Kemal Kılıçdaroğlu, 'Oy verin Selo'yu hapisten çıkarayım. Özerklik getireyim' diyor.

"SELO TERÖRİST Mİ DEĞİL Mİ? ADAMSAN CEVAP VER"

Sana tek bir sorum var;

'Apo'nun heykelini dikeceğim' diyen ve hendek terörüne özerklik isteyen Selo, terörist mi, değil mi?

Adamsan cevap ver Mansur Yavaş"

KAYNAK: HABER7
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 130
 • mersinli 11 ay önce Şikayet Et
  Mansur yavaş gibi bir adamın 9 lu masada olacağı hiç aklıma gelmezdi. MİLLİYETÇİ ÜLKÜCÜ zannederdik demek ki ABD tarafından içimize sızdırılmış bir adammış Bundan sonra Bu KANSIZLARA DİKKAT ETMEK GEREK
  Cevapla
 • yakup 11 ay önce Şikayet Et
  adamsan tek tek cevapla
  Cevapla
 • Vatan aşkı 11 ay önce Şikayet Et
  Mansur YAVAŞ konuşmayı beceremeyen, olduğu yerden haberi olmayan sevimsiz bir kişilik.
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  bu ülkede tuvamet terliğine oy verecek zeka ve zihniyette insarlar var, terbiğe oy veren bunlarada verir çünki onlar kimliksizler, yeni kimlik arayışında olanlardır...
  Cevapla
 • yorgun 11 ay önce Şikayet Et
  Agzına,yüreğine ve diline sağlık. Alpay Özalan. Rabbim senden ve senin gibi dirayetli vatandaşlarımızdan ve millet vekillerimizden razı olsun.Amin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Irak'ta Haşdi Şabi karargahına hava saldırısı! İran ve ABD'den peş peşe açıklamalar
Türk askeri pratiğine Baykar damgası: Kısa sürede büyük etki