Hulusi Akar: Bu millet terörle yürüyenlere imkan vermeyecektir

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantılarına mesaj gönderen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Bu millet hiçbir şekilde terörle yürüyenlere yol, imkan vermeyecektir" ifadelerini kullandı.

Hulusi Akar: Bu millet terörle yürüyenlere imkan vermeyecektir
Hulusi Akar: Bu millet terörle yürüyenlere imkan vermeyecektir
GİRİŞ 10.05.2023 01:16 GÜNCELLEME 10.05.2023 01:21
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

AK Parti'den Kayseri milletvekili adayı gösterilen Hulusi Akar, Selçuklu Mahallesi Kapalı Pazar Alanı'nı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi, Kayseri Sarraf ve Kuyumcular Derneği'nin düzenlediği "Vefa Buluşması"na katıldı.

"VARLIKLARI BİTMEDEN RAHAT ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL"

Büyük ve güçlü Türkiye'nin önündeki en önemli engeli terör olarak nitelendiren Akar, "Terörle mücadelede önemli mesafeler kat ettik. Teröristlerin Irak'ın kuzeyindeki ve Suriye'nin kuzeyindeki varlıkları bitmeden rahat etmemiz mümkün değil. Mehmetçiğin nefesi enselerinde." diye konuştu.

Önlerinde iki yol bulunan teröristlerin ya adalete teslim olacaklarını ya da kazdıkları çukurlara gömüleceklerini belirten Akar, "Mehmetçik iğneyle kuyu kazar gibi tek tek Zap'ta, Gara'da nerede olursa olsun teröristlerin inlerini, barınaklarını bulup başlarına yıktı, yıkmaya devam ediyor. Suriye'nin kuzeyinde kurmak istedikleri terör koridoru Mehmetçik tarafından paramparça edildi, teröristler kazdıkları çukurlara gömüldüler." açıklamalarında bulundu.

"ÖZERKLİK DEMEK TÜRKİYE'NİN PARÇALANMASI DEMEK"

Teröristlerin elebaşlarının seçimlerden "medet umduğunu" ifade eden Akar, "Bazı siyasilerin teröristlere umut, söz verdiğini, vaatlerde bulunduğunu, bunları tahliye etmeyi düşündüklerini görmemiz, bilmemiz lazım. 'Özerklik'ten bahsediyorlar. Özerklik demek Türkiye'nin parçalanması demek. Bunu herkesin görmesi lazım." dedi.

Akar, 14 Mayıs'taki seçimlerin bir zihniyet meselesi olduğunu belirterek, "Biz diyoruz ki ülkemizin birliği, bütünlüğü, beraberliği egemenliğimiz, bağımsızlığımız, bayrağımız, dinimiz, imanımız, devletimizin bir ve beraber olması. Buna gayret gösteriyoruz. Fakat diğer taraftan da bazıları maalesef teröristlerle konuşmak, görüşmek suretiyle onlara fırsat, imkan veriyor, onlara birtakım imtiyazlar vereceklerini beyan ediyorlar." ifadelerini kullandı.

"Bu millet hiçbir şekilde terörle yürüyenlere yol, imkan vermeyecektir" diyen Akar, terörle mücadelede elde edilen kazanımların korunmasının önemini vurguladı.

TERÖRİSTLERLE BAĞLANTILI SİYASİLERE TEPKİ

Önemli bir seçime sayılı zamanın kaldığını ifade eden Akar, "Teröristlerle aralarına mesafe koymayanlar bizim için endişe kaynağı, bizim için problem." dedi.

İlk defa oy kullanacak gençlere de seslenen Akar, "Vatanımızın birliği, bütünlüğü, milletimizin, hudutlarımızın güvenliği önemli. Teröristlere imkan, fırsat vermeyeceğiz. Teröristlerle arasına mesafe koymayanlarla aramıza mesafe koyacağız." diye konuştu.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    abd ve ingilizin ortadoğuda çıkarı bitmeden terör bitmez. Tek çözüm caydırıcı güce sahip olmak. tüm millet tek yürek olmak
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yelek krizi sonrası Arda Güler'den ilk hamle geldi
Çocuğu zorla dudaklarından öptüren TikTok kullanıcısına gözaltı! Bakanlık harekete geçti