Güven Paşa Mason üstadı çıktı!

Ergenekon'dan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Emekli Tuğamiral İlker Güven’in yasak olmasına Mason Locası üye olduğu ortaya çıktı.

Güven Paşa Mason üstadı çıktı!
Güven Paşa Mason üstadı çıktı!
GİRİŞ 17.07.2008 08:55 GÜNCELLEME 17.07.2008 08:55
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

Ali KUŞ'un haberi

Emekli Tuğamiral İlker Güven’in evinde yapılan aramada masonik belgeler ele geçirildi.
 
Masonik belgeler, TSK personelinin mason derneklerine üye olmalarının yasak olmasına rağmen Tuğamiral Güven’in 1994 yılında Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası’na üye, 1998 yılında da Mason Üstadı olduğunu ortaya koydu.

Evde yapılan aramada Güven’in 1994’te yapılan Büyük Kulüp’e üyelik ile Yeniden Müdafa-i Hukuk Hareketi Derneği kurucusu olduğunu gösteren belgeler bulundu. Güven, emekliye ayrıldıktan sonra Atatrükçü Düşünce Derneği’ne de üye olmuştu.

Genelkurmay Başkanlığı, 2002’de imza karşılığı tebliğ edilmek üzere yayınladığı emirde; İç Hizmet Kanunuína göre subayların mason derneklerine, lions ve rotary kulüplerine üye olmasının yasak olduğunu hatırlatmıştı. Emirde, bazı TSK personelinin yasağı ihlal ettiğinin tespit edildiğine de dikkat çekilmişti.

Bugün

YORUMLAR 56
 • Suddenly 14 yıl önce Şikayet Et
  atatürk gerçekten kapatmıştır. ancak daha sonra ismet inönü ve celal bayar öncülüğünde yeniden açılmışlar ve faaliyete geçmişlerdir.
  Cevapla
 • Sabit Kal 15 yıl önce Şikayet Et
  Atatürk gercektenmi Mason Localarini kapatmistir?. Hayir ben inanmiyorum. Kurtulus Savasinin resmi tarihteki gidisatina inanmadigim, Yunanlilari+Ruslari+Inglizleri+Italyanlari+Fransizlari (daha baska varmiydi?) bir gecede hokus pokus yapip attigimiza inanmadigim gibi. Bir cok devletten müslümanla icli disliyim, onlarda kuruculari hakkinda hemem hemen ayni kurtulus hikayeleri anlatiyorlar, sanki bizden kopya edilmis gibi. Bu kapatma hikayeside "kahraman uydurma"nin bir parcasidir ve resmi olarak kapatilmis gibi yapilsada bu adamlar buhar olup ucmadilar ya!
  Cevapla
 • mehmet aziz öztürk 15 yıl önce Şikayet Et
  ADD LIONS ROTARY. sahte atatürkçüleri emekli askercilik oynayan generaller, Jakoben cumhuriyetin elitçileri Hepsinin yuvası aynı, sözde STK ların arkasında hep aynı adamlar, Laikliği müslümanlığın karşıtı yapanlar aynı adamlar. SİYONİST MASONLAR... Musevilerden korkmayalım, Siyonistlerden korkalım. Her tür pisliğin arksaında onlar var... En basit mühendisler mimarlar odalarına, barolara gidin bakın MASONİST oluşumları göreceksiniz. Maalesef maddi menfaat için görmezlikten geliniyor..
  Cevapla
 • Turkish hero 69 15 yıl önce Şikayet Et
  AKP nin en önemli katkısı. Şu çetecileri temizlemesi olacak!
  Cevapla
 • hamza salman 15 yıl önce Şikayet Et
  burçın evet kendi ağyınla söylüyorsun bak demekki 3% olan siz mişsiniz. ''Boyle yalniz basina binlerce yobazla bogusmak zor oluyor'' demissin bak yanlız olduğunuda itiraf ediyorsun:) yani bu ülkede azınlık kimmiş? senin gibiler demekki soyu tükenenler sizlersiniz bundan sonra işi zor olacak olanlar da sizlersiniz çünki artık kemalin arkasına sığınıpta demogoji yapma politika yapma devri bitti artık millet sizin gerçek yüzünüzü gördü evet devri sabık başladı en iyi misi sen gittiğin o ülkede kal çünki burda o kafayla artık rant yapma malı götürme devri bitiyor:)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail-Filistin savaşı: Gazze'den son dakika açıklaması! Acı haberi duyurdular
Ünlü oyuncudan 'Filistin' özrü: Son mesajıyla şoke etti!