Her şey hazırlanmıştı! 'Demirtaş' gerçeği: Mitingle salınıp, Kandil'e çıkacaktı...

Edirne cezaevinde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanması halinde; cezaevi önünde bir miting şovu ile serbest bırakılacağı ardından da Kandil'e gideceği ortaya çıktı.

Her şey hazırlanmıştı! 'Demirtaş' gerçeği: Mitingle salınıp, Kandil'e çıkacaktı...
Her şey hazırlanmıştı! 'Demirtaş' gerçeği: Mitingle salınıp, Kandil'e çıkacaktı...
GİRİŞ 31.05.2023 13:29 GÜNCELLEME 31.05.2023 13:29
Bu Habere 140 Yorum Yapılmış

HDP destekli 6'lı masanın adayı Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan karşısındaki seçim hezimeti, Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş ve terör örgütü PKK'da büyük bir hüsrana neden oldu.

KANDİL'DE BASIN TOPLANTISI YAPACAKTI

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre; HDP destekli 6'lı masanın adayı Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanması hâlinde terör suçlusu HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Edirne Cezaevi önünde büyük bir miting şovu ile salıverileceği ardından Kandil’de basın toplantısı yapacağı ortaya çıktı.

Eski bir HDP milletvekili, CHP ve TİP gibi siyasi partilerin yanında farklı STK temsilcilerinin de katılacağı Kandil'deki toplantıda sözde normalleşme sürecinin başlatılması ve terör örgütü PKK'nın altı aylık çatışmasızlık ilan etmesinin planlandığını söyledi. 

İÇ HESAPLAŞMA BAŞLADI

Seçim öncesi Millet İttifakı lehinde düzenli ve sürekli açıklamalarda bulunan terör örgütü PKK ile siyasi uzantıları HDP-Yeşil Sol Parti (YSP) arasında yenilgi hesaplaşması başladı.

Cumhur İttifakı’nın net zaferi ile sessizliğe gömülen Kandil, HDP-YSP yönetiminden detaylı öz eleştiri istedi. PKK elebaşları Duran Kalkan, Mustafa Karasu, Murat Karayılan ve Cemil Bayık, HDP-YSP'ye "2 milyondan fazla Kürt sandığa gitmedi. Meclis’te bir önceki dönemden daha geriye düştünüz. Parti stratejik önemini kaybetti ve tüm kayıplardan siz sorumlusunuz, 14 ve 28 Mayıs’ın en büyük kaybedeni biz (PKK-HDP-YSP) olduk. Siz 24 yıllık siyasi mücadelenin en başarısız seçim yenilgisini yaşamış kadrolar olarak tarihe geçtiniz" sözleriyle hesap sordu.

TÜM KAZANIMLAR SIFIRLANDI

Eski HDP milletvekili, PKK’nın seçim öncesi ABD ve Avrupa ülkeleri ile yoğun görüşmeler gerçekleştirdiğini, Irak, Suriye ve Türkiye’de siyasi rolün daha baskın hâle gelmesi ile ilgili bir müşterek strateji belirlendiğini anlattı.

Eski HDP’li isim "Bu kapsamda kayyumların iadesi siyasi olduğu kadar ekonomik kaynaklar açısından da büyük önem taşıyordu. Terörden hüküm giymiş PKK-HDP kadrolarının serbest bırakılması, yeni hükûmetten alınacak siyasi-bürokratik kadro ve memuriyet kontenjanları ile çok boyutlu kazanım hesapları yapılıyordu. Kılıçdaroğlu kaybetti, bu durum tüm hesapları altüst etti. Kandil, HDP-YSP’yi tüm kazanımları heba etmekle suçluyor. Türkiye’nin Suriye ve Irak’ta artan siyasi-diplomatik girişim ve yoğunluğu örgütün bir diğer korkusu. TSK’nın yeni daha güçlü operasyonlarla kuşatmayı daraltacağını biliyorlar. Şimdi yeni bir strateji ve taktik belirleyecekler" diye konuştu. 

TERÖR VE ŞİDDET ÇAĞRILARI ARTTI

CHP ile girilen ittifak ve kendilerine yönelik vaatler nedeniyle iddialı söylemler geliştiren PKK-HDP cephesi sandıkta istedikleri sonucu alamayınca yeniden terör ve şiddet çağrısına sarıldı. HDP’ye bağlı hesaplar, devrimin sandıkta değil sokakta olacağı söylemi ile şiddet ve terör görselleri paylaştı. PKK’nın Suriye’deki elebaşlarından Salih Müslüm de "Şimdi üzerimize daha güçlü gelecekler" diyerek Türkiye’deki tüm Kürtleri sokağa çağırdı. 

Bir yandan Türkiye’nin Suriye operasyonları konusunda uluslararası güçlerden güvence aldıklarını belirten PKK’lı Müslüm, diğer yandan kendilerini çok daha zor bir dönemin beklediği yorumunda bulundu. 

Aynı kapsamda PKK uzantısı, Halkların Birleşik Devrim Hareketi, HDP Gençlik Meclisi, Ateşin Çocukları gibi terör yapılanmaları da şiddet ve terör içerikli mesajlar yayınladı.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 140
 • Vatan sevdalısı 4 ay önce Şikayet Et
  Asıl bu ülkede terör sizsiniz bu kadar yalanı nerenizde çıkarıyosunuz tabi utanmada yok sizde evinize nasıl gidiyorsunuz çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz gerçi sizde yüz yok milleti bir birine bırarakıyorsunuz nalet olsun size
  Cevapla
 • Nermin 4 ay önce Şikayet Et
  Sizin hayatınız YALAN, sizin nereniz müslüman yalanla yatıp yalanla kalkıyorsunuz, yeter ya sıktınız artık utanmazlar
  Cevapla
 • Muhsin 4 ay önce Şikayet Et
  Türkiye gazetesi hiç Allah'tan korkun yokmu senin, bunun Allah huzurunda mahşer günü de var kanıtsız iftira yalan haberlerle meslek edindiniz, yazıklar olsun bu tür yalan haberlerle ülkedeki kardeş gibi yaşayan insanları bülüştürdünüz.
  Cevapla
 • Bariş 4 ay önce Şikayet Et
  Yav bu kadar sacma bu kadar uydurma sözleri nerden türetiyorlar oyle bisey yok türkiye tektir ama bu secim milletimizi 2 ye böldüler varsa bi kanıt herkes sucunun cezasinı ceker ama yeter kin ve nefret söylemerini birakalim kimse ölmesin kimsenin cani yanmasin bu terörist bu vatan haini bu bölücü demeyin işte savci iste hakim iste mahkeme verin kaniti ispatlayin herkes duysun tüm türkiye
  Cevapla
 • Yasar ğunes 4 ay önce Şikayet Et
  Evet kardeşim bunu Demirtaş icin soyluyorsan 51 tane can Kobani kalkışması kendini sahabe zannedip hendek kazacagiz bu sehirlerde diyen adamdır Demirtaş eger bunları gormuyorsaniz veya bu ulked3 degilseniz orasini bilemem kardeşim
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Atmayin be hani bunun kanıtı nerde yalan haberlerle insanları fişfiklemeyin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MB Başkanı Hafize Gaye Erkan: Bu çok iyi bir gelişme! Ne gerekiyorsa yapacağız
Dünya şampiyonluğunu son saniyede kaybeden Rıza Kayaalp'ten flaş itiraf!