Korkuç meblağ! Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu'nun kendisi için harcadığı bütçeyi açıkladı

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul'a hizmet etmek yerine şehir şehir dolaşan İBB Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu hakkında çarpıcı ifşaatlarda bulundu.

GİRİŞ 31.05.2023 23:59 GÜNCELLEME 01.06.2023 00:19
Bu Habere 225 Yorum Yapılmış

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, katıldığı Haber Global televizyonu canlı yayınında, İstanbul'a hizmet etmek yerine cumhurbaşkanlığı seçimleri için şehir şehir dolaşan İBB Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"İSTANBUL İLK KEZ BORÇLANAMAZ HALE GELDİ"

Göksu'nun ses getirecek açıklaması şöyle:

"Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarihinde ilk kez bakın tarihinde ilk kez borçlanamaz hale geldi. Ve hatta öyle bir noktaya geldi ki, artık müteahhitlere borçlarını ödeyemediği için, müteahhitler tarafından arsaları haciz ve ipotek yoluyla satılır belediye haline geldi."

Göksu, "Teslim ettiğimizde 23 milyar borç 103 milyar oldu. İmamoğlu, İstanbul'u terk ederken 155 milyar lira borçla teslim edecek." sözlerini kaydetti.

"İMAMOĞLU, KENDİ KENDİSİNİ YALANLIYOR" DİYEREK 5 GÜN ÖNCEKİ SÖZLERİNİ ANIMSATTI

İmamoğlu'nun "Engelliyorlar beni" sözü üzerinden yüklenen Göksu, "5 gün önce ne söyledi Silivri'de? Ey millet, 'Meclis'i Cumhur İttifakı aldı. Sorun olur' diyorlarsa, İstanbul Büyükşehir'i örnek gösterin. Bak Meclis Cumhur İttifakı'nda, Meclis tıkır tıkır işliyor." dediğini hatırlatan Göksu, İmamoğlu'nun kendi kendini yalanladığını ifade etti.

"640 MİLYAR'IN NEREYE HARCANDIĞINA DAİR BİR TANE YATIRIM GÖSTERİN"

İmamoğlu’nun hizmet üretmeden 4 yılda harcadığı devasa bütçeyi anlatan Göksu, "2023 yılı bittiğinde CHP'li  Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde toplam 640 milyar TL bütçe kullanmış olacak." diyerek bu paranın nereye gittiğini sordu.

KENDİ REKLAMI İÇİN KORKUNÇ BİR MEBLAĞ HARCADI

"İlginç bir istatistik vereyim" diyerek İmamoğlu'nun büyük skandalını açıklayan Göksu, "Yıl 2022. İBB'nin deprem için 63.5 milyon TL. Kendisi için harcadığı reklam parası 908 milyon TL reklam harcaması var. 908 milyon TL bizim tespit edebildiklerimiz. Bunlar resmi rakamlar." dedi.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 225
 • Mustafa Özdemir 11 ay önce Şikayet Et
  Bu memleketin polisi savcısı ne iş yapar.
  Cevapla
 • Yasin Ağaoğlu 11 ay önce Şikayet Et
  İşinize gelmedimi ne iş yapar deyin.Operasyon yapınca da yine yanlı polis deyin
  Cevapla
 • abdurrahman 11 ay önce Şikayet Et
  arkadaşlar, bunlar terör ve darbeci yandaşları ile yapmaya değil yıkmaya, satıp savurmaya geldiler. hala anlayamadık mı
  Cevapla
 • Muallim 11 ay önce Şikayet Et
  Belediyelerin borçlanması ne yav. Spor kulübü mü. Her yerden gelir alıyor bir de borç batağına giriyor. Borçlanma kaldırılmalı. Borcu çıkan belediye başkanı içeri atılmalı.
  Cevapla
 • KE MAL 11 ay önce Şikayet Et
  Sorgulamayan , Hizmet beklemeyen, TERLİĞE DAHİ OY VERECEĞİZ DİYEN BİR ZİHNİYETE SAHİP ERDOĞAN NEFRETİ ÜZERİNE KURULU MUHALEFET ANLAYIŞI OLURSA BÖYLE OLMASI NORMALDİR.
  Cevapla
 • Yağmacılık 11 ay önce Şikayet Et
  Mütahitlerin Belediye arsalarını haciz yoluyla ele geçirmesi de ilginç.. Belki de hic sahip olamayacağı arsayı belediyeyi borçlandırıp, haciz yoluyla el koyabilmesi garip geliyor..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu'ndan olay açıklamalar: Aklımdan dahi geçmiyordu, zorla aday yaptılar...
Başkan Erdoğan'a alçak sözler! Türkiye'den son dakika İsrail açıklaması