Ordu ve Samsun'da tedbir amaçlı eğitime 1 gün ara

Ordu'nun tamamında, şiddetli yağış beklentisi nedeniyle bugün tedbir amaçlı eğitime 1 gün ara verildi. Samsun'un Ayvacık, Salıpazarı, Ladik ve Terme ilçelerinde tüm okullarda, kalan ilçelerde ise sadece taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

GİRİŞ 06.06.2023 08:27 GÜNCELLEME 06.06.2023 10:11

Karadeniz ile İç Anadolu'yi etkisi altına alan; sel ve taşkınlara neden olan sağanak yağışla ilgili önemli bir açıklama Ordu Valisi Tuncay Sonel'den geldi.

Vali Sonel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Meteorolojik ihbara göre bu gece ve sabah saatlerinde ilimiz genelinde şiddetli yağışlar beklendiğinden sel ve heyelan riskine karşı 6 Haziran 2023 Salı günü Ordu genelinde, tedbir amaçlı, 2223 araçla okullarına gelen taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimizin eğitimlerine bir gün süreyle ara veriyoruz. Rabbim ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden korusun."

SAMSUN'DA DA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Samsun'da etkili olan sağanak yağış nedeniyle bugün de bazı ilçelerde ve taşımalı eğitim veren tüm okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Ayvacık, Salıpazarı, Ladik ve Terme ilçelerinde tüm okullarda, diğer tüm ilçelerde de 1 gün süreyle taşımalı eğitim yoluyla gelen öğrencilerin idari izinli sayılacakları belirtildi.

KAYNAK: HABER7
Erkan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erkan
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Hollanda'da, Türkiye'nin Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim'e alçak saldırı!
Tarih verildi! Togg'un yeni modeli geliyor