Kabaktepe sloganı duyurup seçim mesajını verdi!

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, medya yöneticileri ve köşe yazarlarıyla bir araya geldi.

GİRİŞ 07.06.2023 15:22 GÜNCELLEME 07.06.2023 16:10
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

2024 yerel seçimleri için şimdiden çalışmalara başladıklarını vurgulayan Kabaktepe, "2023 seçimlerine 1 yıl kala 'Yüz Yüze 100 Gün' ve 'Birlik İrade Zafer' konseptiyle saha çalışmaları yürütmüştük. Şimdi de 2024 yerel seçimleri için "Yeniden İstanbul" sloganıyla yeni bir saha çalışması başlatıyoruz. Hem partimizin var olan belediyelerinin daha güçlü oy oranıyla kazanılması hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere farklı partilerdeki belediyelerin AK Partimiz tarafından kazanılması için Yeniden İstanbul diyerek çalışmalarımıza başlıyoruz.” dedi.

Haliç Kongre Merkezi'ndeki programa Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli'nin yanı sıra medyanın her kesiminden çok sayıda gazeteci, medya yöneticileri ve köşe yazarları da katıldı.

Programda; AK Parti İstanbul Tanıtım ve Medya Başkanı Fatih Coşar'ın yanı sıra İl Başkan Yardımcıları da hazır bulundu.

İl Başkanı Kabaktepe, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerine ilişkin saha çalışmalarından sandık yönetimine kadar gazetecilere bilgilendirmelerde bulundu. Akabinde 2024 yerel seçimlerine şimdiden başladıklarını belirterek önümüzdeki süreçte yürütülecek seçim kampanyasından bahsetti.

"HİÇKİMSE KAYBETMEDİ, 85 MİLYON KAZANDI"

Türkiye Yüzyılı hedeflerinin başarılı bir şekilde hayata geçirileceğini belirten Kabaktepe, “Cumhurbaşkanımızın hem seçim akşamı yaptığı konuşmasında hem de göreve başlama töreninde yaptığı konuşmada çizdiği çerçeve Türkiye açısından da bizim açımızdan da çok önemli bir çerçeve. 85 milyonun kazandığı, Türkiye'de kimsenin kaybetmediği ve hep beraber Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğimiz 5 yılımız var.” ifadelerini kullandı.

İstanbul'da toplam 30 bin 803 sandıkta kayda değer bir olumsuzluk yaşanmaması nedeniyle hem seçmenlere hem de sandık görevlilerine teşekkür eden Kabaktepe, "Yalan söylemeyi beceremiyoruz" deyip seçimi kazandıklarını ilan etmek suretiyle alenen halkı kandıranların yalan söyleme becerisini kamuoyunun takdirine bıraktıklarını söyledi.

"DEMOKRASİ NEFRETİ SÖYLEMLERİNİ TALİHSİZLİKLE KARŞILIYORUM"

Milli iradeye saygılı olunması gerektiğinin altını çizen Kabaktepe, "Her bir vatandaşımızın seçimlere, siyasete yönelik düşüncelerini belirtmesi en doğal hakkıdır. Ancak bazı açıklamalar demokrasi nefretine dönüşmüş durumda. Oy veren veya vermeyen vatandaşlarımızın kategorize edilmesi, onlarla ilgili kullanılan üsluplar, değerlendirmeler çok yakışıksız. Ne sosyal statü ne ekonomik statü ne eğitim statüsü ne de başka bir statü itibariyle hiçbir vatandaşımızın oyunu diğerinden farklı görmeyiz. 85 milyon insanımız istediği adaya oy verir. Buradan hareketle seçimi kaybetmiş olmanın verdiği psikolojiyle siyasi aktörlerin veya partililerin, adeta demokrasi nefretine dönüşen söylemlerini talihsizlikle karşılıyorum." dedi.

"SLOGAN BELLİ OLDU: YENİDEN İSTANBUL"

Yerel seçimler için saha çalışmalarına şimdiden başladıklarını vurgulayan Kabaktepe, "2023 seçimlerine 1 yıl kala 'Yüz Yüze 100 Gün', 'Birlik İrade Zafer' konseptiyle saha çalışmaları yürütmüştük. Şimdi de 2024 yerel seçimleri için "Yeniden İstanbul" sloganıyla yeni bir saha çalışması başlatıyoruz. Hem partimizin var olan belediyelerinin daha güçlü oy oranıyla kazanılması hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere farklı partilerdeki belediyelerin AK Partimiz tarafından kazanılması için yeniden İstanbul diyerek saha çalışmasına başlıyoruz. Önceki seçimlerden elde edilen veriler saha çalışmalarımızda bizim için yol haritası olacaktır." dedi.

Bir gazetecinin, "Muhalefet partilerinin İBB Başkanlığı için göstereceği aday üzerinden mi adayınızı belirleyeceksiniz?" sorusuna Kabaktepe, "Muhalefet partilerinin kimi aday gösterip göstermeyeceğiyle ilgilenmiyoruz. Biz kendi işimize bakıyoruz. Karşımızda kim olursa olsun 2024 seçimlerini AK Partimiz kazanacak, İstanbul kazanacak." şeklinde cevap verdi.

Ardından İl Başkanı Kabaktepe, gazetecilerin tamamlanan 2023 seçimleri ve yapılacak 2024 yerel seçimlerine yönelik sorularını cevapladı. Program toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 26
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  Demokrasi islami değil ama demokrasi ile iş yapan günahkar olmaz.
  Cevapla
 • Tekin 6 ay önce Şikayet Et
  Teşkilat yönetimleri degismedikce bir yer alamazsınız
  Cevapla
 • Manavgat li 43.5 6 ay önce Şikayet Et
  asıl slogan şu , İmamoğlu İstanbul'a ders oldu
  Cevapla
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  ilk icraat toplu taşıma yaya yolları gül suyu ile yıkanarak gusül aldırılması iyi olur istanbul temizlik görsün
  Cevapla
 • İşte öyle 6 ay önce Şikayet Et
  Bence istanbulu, izmiri, ankarayı kendi hallerinde bırakın. Bırakın ne halleri varsa görsünler. Siz vatandaşı artık marketlere ezdirmeyin. Eğer insana yakışır hizmet talepleri varsa o taleplerine cevap verecek olanı bırakın kendileri bulsunlar. Yani kendilerine verdikleri değer kadar değer verin siz de... Fazla asılmayın ama bunu da kamuoyunla paylaşın.
  Cevapla
 • Abc 6 ay önce Şikayet Et
  Adamsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BM'den son dakika acil kodlu Gazze açıklaması: Çökmenin eşiğinde!
ABD'ye Türkiye uyarısı! General Philip Breedlove'dan F-16 çağrısı