Sosyal medyadaki Aile Bakanlığı ve LGBT iddialarına Bakanlık'tan cevap

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı LGBT renkleriyle afiş yaptı" iddialarının gerçeği yansıtmadığını aileyi hedef alan akımlara karşı tedbir almaya devam edeceklerini açıkladı.

Sosyal medyadaki Aile Bakanlığı ve LGBT iddialarına Bakanlık'tan cevap
Sosyal medyadaki Aile Bakanlığı ve LGBT iddialarına Bakanlık'tan cevap
GİRİŞ 13.06.2023 14:08 GÜNCELLEME 13.06.2023 14:08
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi sosyal medyadan paylaşılan görselle ilgili "Yıllar öncesine ait afişler dayanak gösterilerek ortaya atılan, 'Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı LGBT renkleriyle afiş yaptı' iddiası manipülasyon içermektedir." açıklamasını yaptı.

BAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde;

Sosyal medyada paylaşıma sokulan bir görsel üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Bazı sosyal medya hesaplarından bilinçli ve iyi niyetli olmayan bir karalama kampanyası daha gündeme sokulmaya çalışılmaktadır. Görselde yer alan söz konusu afişler (mülga) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı döneminde hazırlanmış ve kullanımdan kaldırılmıştır. 

Yeni yapılmış gibi dolaşıma sokulan görsel ile aile kurumunun güçlendirilmesi için yaptığı çalışmalar kamuoyunun malumu olan Bakanlığımız yıpratılmak istenmektedir.

Söz konusu görselde yer alan bazı simgeler ile Bakanlığımız ilişkilendirilmeye çalışılsa da bu konudaki tutumumuz hem bakanlık hem de hükümet olarak nettir. 

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aile kurumumuza zarar verebilecek her türlü akıma karşı tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • Keklikoglu 1 yıl önce Şikayet Et
    Ceza yok mu yalan haberi paylaşanlara, asın gitsin
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Naci Görür'den yeni uyarı: 2 bölgeyi işaret etti: Her an büyük bir deprem olabilir
Son dakika haberi: Türkiye düşmanı Bob Menendez tarih oldu! Kararı duyurdu...