Yaz Kur’an kursunda rekor! 1250 öğrenci aynı anda 'bismillah' dedi

Türkiye çapındaki bütün camilerin kapılarını minik yavrulara açtığı Yaz Kur’an Kursları coşkuyla start aldı. Ülke genelinde en yüksek öğrenci kaydı Bağcılar Çiftlik Merkez Demircan Camii’nde gerçekleşti.

Yaz Kur’an kursunda rekor! 1250 öğrenci aynı anda 'bismillah' dedi
Yaz Kur’an kursunda rekor! 1250 öğrenci aynı anda 'bismillah' dedi
GİRİŞ 07.07.2023 18:11 GÜNCELLEME 07.07.2023 21:23
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

2012 yılından bu yana rakoru elinde bulundan Çiftlik Merkez Demircan Camii’ne bu yıl 1.250 talebe, Kur’an kursu için kayıt yaptırdı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mehter marşlarıyla açılışı yapılan Yaz Kur’an Kursu’nda rahleler ay yıldızlı Türk bayraklarıyla donatıldı.

Açılış programında küçük çocuklar ilahiler ve dualar okurken, Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) insanlığa yön veren hadisi şerifleri dillendirildi.

Merasimde büyük coşkuyla yer alan Kur’an Kursu öğrencileri, “Gel Bu Yaz Kur’an-ı Gönlüne Yaz”, ”Camiye Koşalım Kur’an’la Buluşalım” dövizleri taşıdı.

Açılış programına Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Bağcılar Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Bağcılar Müftüsü İbrahim Yavuz, Bağcılar Milli Eğitim Bakanlığı şube müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Bağcılar Müftülüğünde görev alan hocalar, muhtarlar, sendika başkanları ve çok sayıda talebe velisi katıldı.

ÇOCUKLAR HEM İBADET EDECEK HEM EĞLENECEK

Yaz Kur’an kurslarının rekortmeni olan Çiftlik Merkez Demircan Camii’nin İmam-Hatibi Vahdettin Güzel, HABER7’ye yaptığı açıklamada her yıl olduğu gibi bu dönem de Kur’an-ı Azimüşşan’ı yavrularımızın gönlüne nakşedeceklerini söyledi. Vahdettin Güzel Hoca, kurslarda Kur’an ve Hadis-i Şerif öğreniminin yanı sıra, evlatların milli ve manevi duygularının pekiştirileceğini kaydetti.

 • Yaz Kur’an kurslarında öğrenciler; Kur’an-ı Kerim, ibadet, siyer, itikat ve ahlak dersleriyle manevi donanım elde ediyor. Eğlenerek öğretim metoduyla işlenecek derslerin yanı sıra sportif aktiviteler, piknik, gezi, bilgi yarışmaları, sinevizyonda çizgi film gösterimi gerçekleştiriliyor.


Öğrencilere camiyi sevdirmek için kek, meyve suyu, lahmacun gibi ikramlarda bulunulacağını ifade eden Vahdettin Güzel, çeşitli cami ve müze ziyaretleri, meyve bahçelerine gezi düzenleme gibi etkinlikler icra edeceklerini aktardı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Camii Merkezli Hayat Projesi” ile Çiftlik Merkez Demircan Camii’nin “Örnek Cami” seçildiğini hatırlatan Vahdettin Güzel, güzel rekorlarla anılan ibadethanenin manevi çıtasını her geçen yıl artırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 57
 • Ahmet 11 ay önce Şikayet Et
  iNSAN HAYATı ANCAK İSLAMı YAŞAMAKLA MUTLU OLUR
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Rabbim bu memleketin evlatlarını hep hayirlarla dolu bir yaşantıyı nasip eylesin inşallah. Bizlerde ona destek nasip eylesin
  Cevapla
 • ALİ İNCEÇAYIR 11 ay önce Şikayet Et
  RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUn RABBBİM SAYILARINI ARTIRSIN
  Cevapla
 • Hacı Muhammet 11 ay önce Şikayet Et
  Rabbım şuurlu bir şekilde dini öğrenmeyi nasip etsin inşallah...
  Cevapla
 • Misafir bey 11 ay önce Şikayet Et
  MAAŞALLAH yavrularımıza
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Transfer kazanı kaynıyor! Son dakika gelişmeleri...
Hamas'tan son dakika Netanyahu ve ateşkes açıklaması! ABD'ye flaş çağrı