Kiracısına tapu fotoğrafını gönderen ev sahibi hayatının şokunu yaşadı

Kiracının ev sahibine kurduğu tuzak şaşkına çevirdi. Ev sahibi, dairesinin satılması için tapu fotoğrafını gönderdiği kiracısı Oğuz A.'nın, evi bir başkasına kiraladığını öğrendi. Mağdur kadın dairesine döndüğünde sinir krizi geçirdi.

Kiracısına tapu fotoğrafını gönderen ev sahibi hayatının şokunu yaşadı
Kiracısına tapu fotoğrafını gönderen ev sahibi hayatının şokunu yaşadı
GİRİŞ 07.09.2023 01:07 GÜNCELLEME 07.09.2023 01:07
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Emine Sapmaz, Muratpaşa ilçesi Üçgen Mahallesi 92 Sokak'ta bulunan 4 katlı apartmanın ikinci katındaki dairesini satmaya karar verdi. Evde kiracı olarak oturan Oğuz A., Sapmaz'a, daireyi satmak için kendisine yardımcı olabileceğini söyledi. Geçen ay Sapmaz'a cep telefonundan mesaj gönderen Oğuz A., uygun bir müşteri bulduğunu söyleyerek, daireye ait tapunun fotoğrafını göndermesini istedi.

TAPU FOTOĞRAFI İLE SAHTE SÖZLEŞME İDDİASI

28 Ağustos tarihinde kiradaki evinin elektrik ve su aboneliklerinin sonlandırıldığına dair cep telefonuna mesaj gelen Emine Sapmaz, Oğuz A. ile iletişime geçti. Oğuz A., elektrik ve su aboneliklerini kendi üzerine aldığını ve daireyi bir başkasına kiraya verdiğini söyledi. Sapmaz, kontrol için daireye gittiğinde, Oğuz A.'nın evi kiraya verdiği Abuzer Ateş ile karşılaştı. Ateş, Emine Sapmaz'a evin kiracısı olduğunu söyleyip, sözleşmeyi gösterdi. Sözleşmeyi inceleyen Emine Sapmaz, satmak istediği evinin 3 yıllığına kendi bilgisi dışında aylık 3 bin lira bedelle kiraya verildiğini, sözleşmenin altında da kendisi adına atılan ıslak imzayı gördü. Sözleşmeye, mülk sahibi Emine Sapmaz'ın adresi ise Almanya Berlin olarak yazıldı.

ALTINLARININ ÇALINDIĞINI ÖNE SÜRDÜ, FENALIK GEÇİRDİ

Emine Sapmaz, bu gelişme üzerine polisi arayıp, durum tespiti için de Muratpaşa Kaymakamlığı'na başvurdu. Adrese gelen polis ekibi eşliğinde yaşadıklarını kaymakamlık görevlilerine anlatan Emine Sapmaz, Oğuz A.'dan şikayetçi oldu. Oğuz A. ise kaymakamlık görevlilerine evin aidat ve diğer giderlerini kendisinin karşıladığını, bir süredir burada ikamet ettiğini, Abuzer Ateş'in ise arkadaşı olduğunu ileri sürdü.

Evinden alacağı özel eşyalar olduğunu belirten Emine Sapmaz, polis eşliğinde daireye çıktı. Evin gizli bir bölmesindeki altınları, döviz ve nakit parasının yerinde olmadığını öne süren Sapmaz, sinir krizi geçirdi.

Mağdur olduğunu belirten Emine Sapmaz, dairesinin satılacağını düşünerek kredi başvurusu için tapu fotoğrafı gönderdiğini söyledi. Evinin bir başkasına kiraya verildiğini duyunca şoke olduğunu anlatan Sapmaz, "Benim adıma sözleşme yapılmış. Aylık 3 bin liradan kiraya vermiş. Adresim yurt dışı gösterilmiş. Evimde hiçbir şeyim kalmamış. Kiracı her yeri kırıp dökmüş. 70 gram altınım, 6 bin 300 euro, 50 bin lira nakit param vardı. Evde gizli bir bölmedeydi. Hiçbiri kalmamış" diyerek gözyaşı döktü.

"EV SAHİBİ YURT DIŞINDA YAŞIYOR"

Evin kiralandığı Abuzer Ateş ise durumdan habersiz olduğunu, eşyalara dokunmadığını, ev sahibi ile iletişime geçmek için çok uğraştığını ancak Emine Sapmaz'ın yurt dışında olduğunun söylendiğini anlattı. Ateş, “Evi bana kiraya veren Oğuz A. iki yıldır burada oturuyormuş. Klimalarımı taşıttım. Elektrik, su aboneliklerini aldım. 20 bin liraya yakın masrafım oldu. Kira kontratında Emine Sapmaz'ın imzası vardı. Sorduğumda "Ev sahibi yurt dışında yaşıyor. Bize imzalı sözleşme bırakmıştı" denildi.

Oğuz A. ise Emine Sapmaz'ın sorunlu biri olduğunu öne sürdü. Oğuz A., "Apartmanla sorunları vardı. Evi terk etti, eşyalarla birlikte bana kiraya verdi. 3 yıldır kiracısıyım. Ben kiraya vermedim, yalnız yaşıyorum. Bazen arkadaşlarım gelip bende kalıyor" diye konuştu.

Muratpaşa Kaymakamlığı, yapılacak inceleme sonrası dairenin boşaltılıp boşaltılmayacağına karar verecek.

KAYNAK: DHA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 11
 • İsmaıl 5 ay önce Şikayet Et
  Aldatan aldatana günlük bir mideyi doyurmak için GÜVEN SEVGİ SAYGI kaĺmadi
  Cevapla
 • Mustafa Paşa 5 ay önce Şikayet Et
  Eee gurbetçiler ilk kez mağdur olmuyor işte. Şeriat şart kardeşim yoksa bu tarz insanlar akıllanmaz
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  ben bişi anlamadım, kiraya verdiği evde değerli eşya ne alaka dostunmuydu acaba? ortada alt kiralama var öle sinir geçirilecek durunyok
  Cevapla
 • Rezzak 5 ay önce Şikayet Et
  Kiraya verilen evde altın para bırakılır mı Sorunlu biri
  Cevapla
 • Bilal 4 ay önce Şikayet Et
  Evde gizli bölme varmış
  Cevapla
 • Gürkan 5 ay önce Şikayet Et
  Sen insanlık edip düşük kiraya veriyorsun ama adam aradaki farkla başkasına kiralayabiliyor. Tanımadık insanlara kiraya vermek baş belası bir durum. Allah namuslu olan ev sahibi ve kiracı herkesin yardımcısı olsun. Bir de emlakçılara karşı temkinli olun. Anahtar veriyorsun kiralasın diye gecelik kiralıyorlar ya da kendileri kullanıyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kamu bankalarından TOGG kampanyası!
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş projelerini açıkladı