Van'da gösteri ve yürüyüşler 2 gün yasaklandı

Van'da resmi kutlama ve etkinlikler dışında gösteri ve yürüyüşlere güvenlik gerekçesiyle 2 gün yasak getirildi.

Van'da gösteri ve yürüyüşler 2 gün yasaklandı
Van'da gösteri ve yürüyüşler 2 gün yasaklandı
GİRİŞ 15.09.2023 17:42 GÜNCELLEME 15.09.2023 17:42
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, yaşanması muhtemel olayların önüne geçmek, vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla 16/17 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacak olan her türlü gösteri, yürüyüş, miting, toplantı, çadır kurma, oturma eylemi gibi etkinliklerin yasaklandığı bildirildi.

Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla 16/09/2023 tarihinden geçerli 17/09/2023 tarihi de dahil olmak üzere 2 gün süre ile Van ili coğrafi sınırları içerisinde, kamu kurum ve kuruluşları organizesinde, gerekli emniyet tedbirleri alınmak üzere valilik makamına bilgi verilerek yapılacak resmi kutlamalar ve diğer etkinlikler hariç olmak üzere, gerçek ve tüzel kişilerce açık alanlarda düzenlenecek her türlü yürüyüş, toplantı ve toplanmalar, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma vb. eylem ve etkinlikler 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/A-C maddeleri ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesine istinaden yasaklanmıştır.

KAYNAK: DHA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 3
 • Söz Konusu Vatan 9 ay önce Şikayet Et
  PKK'ya Terör Örgütü, PKK'lılara Terörist demeyen, göğsünü gere gere Türk Bayrağına Bayrağım demeyen kim olursa Hainin önde gidenidir. Bu ihanete bile isteye destek olanların vatandaşlığı elinden alınmalıdır.
  Cevapla
 • Yurt 9 ay önce Şikayet Et
  Teröristlerin sözde liderleri Dağlarda geberdikçe, şehirdeki diğer terörist severler ortalığı karıştırmaya başladı, bunlarada devlet adaletiyle gereğini yapar.
  Cevapla
 • tepki 9 ay önce Şikayet Et
  her zaman yasak olacak izin alan yapacak olur ise bir dag ova ada gibi kimsenin olmadigi yerde yapacak parti olun belediye sov amacli sokak da hainlik yapacak ise guvenligi kendii saglamsi gerek ve cebinden verecek masraflari
  Cevapla
DİĞER HABERLER
2 milyar dolarlık arı kovanına çomak! Petshop lobisi diş biliyor
FETÖ Biden'a şikayet etti! Dikkat çeken yorum: Erdoğan'ın dostu da düşmanı da bilir ki...