Bakan Fidan'dan, İrlandalı ve Almanyalı mevkidaşlarıyla peş peşe görüşmeler

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, New York'ta, İrlanda Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Savunma Bakanı Micheal Martin ve Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile bir görüşme gerçekleştirdi. İşte görüşmede yer alan kritik konular...

Bakan Fidan'dan, İrlandalı ve Almanyalı mevkidaşlarıyla peş peşe görüşmeler
Bakan Fidan'dan, İrlandalı ve Almanyalı mevkidaşlarıyla peş peşe görüşmeler
GİRİŞ 18.09.2023 00:04 GÜNCELLEME 18.09.2023 00:04
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurul Görüşmeleri için New York'ta bulunan Fidan, yoğun diplomasi trafiğine başladı.

Bakan Fidan, BM Genel Kurul marjında ilk ikili görüşmesini, İrlanda Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Savunma Bakanı Martin ile Türkevi binasında gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanlığının X sosyal medya platformundan yapılan paylaşımda, görüşmede, ikili ilişkiler ve karşılıklı üst düzey ziyaretler, Karadeniz Tahıl Girişimi, Kıbrıs meselesine ilişkin son gelişmeler ile Türkiye-AB ilişkilerinin ele alındığı kaydedildi.

ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI BAEBOCK'LA GÖRÜŞTÜ

Bakan Fidan daha sonra BM Genel Kurulu özelinde Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock’la görüştü.

Dışişleri Bakanlığının X sosyal medya platformu üzerinden yaptığı paylaşımda, görüşmede, Gümrük Birliğinin güncellenmesi ve vize serbestisi süreci başta olmak üzere Türkiye’nin AB üyelik süreci, Kıbrıs meselesindeki son gelişmeler, Karadeniz Tahıl Girişimi, İsveç’in #NATO üyelik süreci ve iklim değişikliği konuları ele alındı.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Alaatdin Uzun 5 ay önce Şikayet Et
    Almanya'yı tanıyan birisi olursanız, bu resmi gördüğünüzde, bu kibirli insanlarla, konuşmanın anlamsız olduğunu görürsünüz.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
CHP’de Hatay ‘Savaş’ı! Özgür Özel’e diz çöktüren rest: Bağımsız aday olurum!
694 milyon tonluk kritik keşif için heyecanlandıran açıklama!