Yenişehirlioğlu'ndan Kılıçdaroğlu açıklaması! 'Sözlerim bağlamından kopartıldı'

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili yaptığı açıklamanın bağlamından kopartıldığını belirterek, "Her akıl sahibi insan benim orada ne konuştuğumu çok net algılamıştır" dedi.

GİRİŞ 23.09.2023 01:40 GÜNCELLEME 23.09.2023 01:48
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, "Daha yapacak çok işimiz var. Hiçbir alanda ve duraklamaya veya gerilemeye mahal vermeden doğru hedefler, kararlar ve adımlar yoluyla büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız." dedi.

Yenişehirlioğlu, partisinin Yunusemre İlçe Başkanlığınca kentteki bir otelde düzenlenen sivil toplum kuruluşu temsilcileri buluşmasında, mayıs ayındaki seçimlerin ardından millete hizmet için yoğun bir şekilde çalıştıklarını, "Türkiye Yüzyılı" vizyonu kapsamında hayata geçirebilecekleri projelere odaklandıklarını söyledi.

Türkiye Yüzyılı'nın kalkınmanın ve barışın da yüzyılı olacağını belirten Yenişehirlioğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye Yüzyılı gücün de yüzyılıdır. Yerli ve milli kalkınma stratejileri doğrultusunda attığımız her adım ve kazandığımız her başarı, ülkemizin gücüne güç katmaktadır ve biz buna şahitlik yapıyoruz. Ülkemizin siyasi ve ekonomik bir güç olarak küresel düzeyde yükselişi ahenkli bir yönetimle ve daha da geliştirebileceğimiz altyapılarla sürdürülecektir. Daha yapacak çok işimiz var. Hiçbir alanda ve duraklamaya veya gerilemeye mahal vermeden doğru hedefler, kararlar ve adımlar yoluyla büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız."

"SÖZLERİM BAĞLAMINDAN KOPARTILDI"

Bugün düzenlediği basın toplantısında sorulan soru üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM dışında kalmasıyla ilgili paylaştığı düşüncelerinin farklı algılandığını ve sözlerinin bağlamından kopartıldığını dile getiren Yenişehirlioğlu, "Cumhurbaşkanımızın evveliyattaki durumuyla bu mevzuyu birbirine karıştırmak kötü niyetten başka bir şey değildir. Sözlerimin, 'Sayın Cumhurbaşkanımıza söyleyelim de Kemal Kılıçdaroğlu'nu meclise taşısın' mevzularına vardırılması trajikomiktir. Her akıl sahibi, her normal zeka seviyesindeki insan benim orada ne konuştuğumu çok net algılamıştır." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, bugün sabah saatlerinde Manisa’da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bir gazeteci Yenişehirlioğlu'na, "2003 yılında dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekili seçilme yasağının kaldırılmasına verdiği desteğe karşılık, bugün AK Parti'nin Kemal Kılıçdaroğlu'na milletvekilliği yolunu açma gibi bir planı olur mu?" sorusunu yöneltti.

Yenişehirlioğlu, gazetecinin sorusuna, "Kılıçdaroğlu'nun Meclis'e taşınma mevzusunu bilmiyorum. AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili olarak söylemiyorum, Bahadır Yenişehirlioğlu olarak söylüyorum, şık olur, güzel olur. Ben bunu Cumhurbaşkanımıza ileteceğim, karar onlarındır" cevabını vermişti.

 

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 8
 • Ömer Genç 8 ay önce Şikayet Et
  Bahadır bey siz ve diğer Manisa vekilleri istifa edin sonra KK yı aday gösterin vs vs....KK de vekil olmak derdi yok ki adam CHP saltanatının başında...Bu CHP ye yaranma vs derdinden vazgeçin artık...Meclise girene bişeyler oluyor...
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  bu,KeMAL 'in dokunulmazlığı yok,yaptığı tüm hakaretlerin hesabı kanunen sorulmalıdır, bu adam ülkenin başına bela olmuştur, bu belayı hemen temizlemek gerekir.!!!!!!
  Cevapla
 • Bırak 8 ay önce Şikayet Et
  Sizi sever saygı duyarım fakat kuru otun üstüne su serpmeyin, olan oldu seçilen seçildi ,,,, bu millet düşmanı ile Reis in durumu aynımı ne şık olur ne olmaz millet gerekeni sandıkta söyledi,,,, lütfen ülkenin sorunlarına odaklanın, lütfen.....
  Cevapla
 • Ayarcı 8 ay önce Şikayet Et
  Kemal seçimlerde oy kullanamıyor...onu meclise sokmak değil, nüfustan kaydını DÜŞÜRMEK GEREKLİ...kk.VE O zihniyettekilerin MECLİSTE İŞİ YOK.
  Cevapla
 • Afk 8 ay önce Şikayet Et
  Onun yeri hamburgerci
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ortalığı karıştıran iddiaya TFF'den cevap geldi!
Mekke'de 577 hacı adayı hayatını kaybetti