Genç kart nedir? Ne işe yarar ve ne zaman? Genç kartın şartları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere yönelik verdiği müjdenin ardından genç karta ilişkin detaylar araştırılmaya başlandı. Genç kart desteği ile ilgili ayrıntılar merak edildi. İşte, Genç kart başvuru detayları...

Genç kart nedir? Ne işe yarar ve ne zaman? Genç kartın şartları...
Genç kart nedir? Ne işe yarar ve ne zaman? Genç kartın şartları...
GİRİŞ 06.10.2023 11:28 GÜNCELLEME 06.10.2023 11:29
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Genç kart müjdesi ülkenin dört bir yanında yankı uyandırdı. Gençleri kapsayan bu kart projesi, şimdiden genç vatandaşları heyecanlandırdı. Kartın detayları ise belli olmaya başladı. 

Genç kart projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edildi. Genç kart projesine ilişkin ayrıntılar gelmeye başladı ancak uygulama kapsamının zaman içerisinde genişletileceği ifade edildi. 

GENÇ KART NEDİR?

Genç kart, 18 yaşını doldurmuş olan gençlerin daha kolay ve ekonomik bir şekilde sanatsal faaliyetlere katılmasına imkan tanıyan, sosyalleşmelerine olanak sunan bir karttır. Devletin, vatandaşlarına verdiği bu kart 1 yıl boyunca geçerli olacaktır. 

GENÇ KART NE İŞE YARAR?

Genç kart sayesinde, müze, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklere ücretsiz veya indirimli katılma imkanı elde edilecek. 

GENÇ KART ŞARTLARI

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

 • 18 yaşını doldurmuş olmak

GENÇ KART NASIL ALINIR?

Genç karta başvuru detayları önümüzdeki günlerde açıklanacak. 

NE ZAMAN?

Genç kart uygulamasının 2024'te uygulamaya başlayacağı öngörülmektedir. 

Rabia Şekerci Güler Haber7.com - SEO Haber Editörü
Haber 7 - Rabia Şekerci Güler

Editör Hakkında

1995'te Konya'da dünyaya geldi. Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamladıktan sonra Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden derece ile mezun oldu. Ardından Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı. Üniversiteye devam ettiği yıllarda edebiyat dergilerinde deneme ve metin yazarlığı yaptı. Yine aynı dönemde, yerel televizyon kanalında program sunuculuğu yaparak mesleki kariyerine ilk adımını attı. 2016'da başladığı internet gazeteciliği serüveninde birçok haber portalında editör olarak yer aldı. Günümüzde, haber7.com'da SEO haber editörü olarak görev yapmaktadır. Diğer yandan İnsicam Dergisi'nde yazmaktadır.
YORUMLAR 2
 • İst üni 4 ay önce Şikayet Et
  10 ar bin lirada para koyun içine de bir işe yarasın sinema tiyatroya gitsen bunun gazozu var popkornu var kahvesi var tostu var nasıl alacak bu gençler
  Cevapla
 • Kadir 4 ay önce Şikayet Et
  Aynen ya eliniz degmisken bekarlari evlendirin evsizlere de ev verin
  Cevapla
DİĞER HABERLER
MİT'in 2023 faaliyet raporu yayımlandı: Oyun değiştirici rolünde
Rusya'nın teklifine dikkat çeken yorum: 'ABD, Türkiye'yi tehdit edecek'