Bülent Arınç'ı kızdıran olay: Acıyorum onlara...

Geçtiğimiz günlerde Hamas'a yönelik eleştirilerde eleştirilerde bulunan Bülent Arınç, ofisinin önüne tepki olarak gıda koli bırakılmasına tepki gösterdi

Bülent Arınç'ı kızdıran olay: Acıyorum onlara...
Bülent Arınç'ı kızdıran olay: Acıyorum onlara...
GİRİŞ 14.10.2023 21:24 GÜNCELLEME 14.10.2023 21:24
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Kocaeli'nde kitap fuarına katılan Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı Bülent Arınç, İsrail ve Filistin arasında yaşanan savaşla ilgili tepki çeken bir çıkışa imza atmıştı.

Hamas'ın düzenlemiş olduğu saldırının bitme noktasına gelen İsrail Başbakanı Netanyahu'ya yaradığını ifade eden Arınç, "Senin ne gücün var? Senin gıdanı bile dışarıdan gönderiyoruz, senin teknik aletlerini, ihtiyaçlarını dışarıdan karşılıyoruz. Sen 2 tane uydurma füze atıyorsun, İsrail'de sinek vızıltısı gibi geliyor" diyerek Hamas'ı eleştirmişti.

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu sözler sonrası dün gece saatlerinde Arınç'ın çalışma ofisinin önüne tepki olarak gıda kolisi bırakıldı.

"CİHAT EMRİ SANA DA VAR"

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Arınç, şu ifadelere yer verdi: "Acıyorum onlara. Üzülüyorum onlar adına üzülüyorum. Çünkü bir dernek mensupları olduğumuzu söylüyorlar. O derneğe ben onlara babasının bile yapmadığı yardımı yaptım. Zannediyorlar ki bu bir cihattır. Peki öyle düşünüyorsanız cihat emri sana da var. Pılını, pırtını topla, git orada. Sen de bir mücahit olarak elinden geleni yap. Orada şehit olur. Olmaz. Ben sıcak yatağından çıkamam diyor. FAUDA diye bir dizi var ben bunu izledim. Ve bu meselenin gerçek yönünü anlamak için hepinize tavsiye ederim.

"ÖNCE KENDİNİZ KUCAKLAŞIN"

Bütün bu gerçekleri bilerek siz daha kendi ilçenizde birliği temin edemediniz. Ramallah'la Gazze arasındaki ihtilaf, İsrail'le Filistin arasındaki ihtilaftan daha büyüktü. Önce kendiniz kucaklaşın. Beraber bir seçim yapalım, görelim bakalım. Sizi kim muhatap alacak? Türkiye'den başka kimse muhatap almadı. Türkiye'nin başında derde sokmayın. Bize sadece üzüntüsü düşüyor, tasası düşüyor. Yıkılan şehirlerinizi yapmaya çalışıyoruz. Gıda yardımı yapıyoruz, onu yapıyoruz. Mavi, Marmara olayı benim zamanımda oldu. Başbakan vekiliydim. Ne çektiğimizi Allah bilir.

"ONLAR ADINA ÜZÜLÜYORUM, ACIYORUM"

O yüzden akıllı davranın dediğim zaman dün akşam akşam ofisimin önüne gece on ikiden sonra gelmiş üç tane genç başlarına bir Filistin puşisi, ağızlarında gene benzer bir şey, ellerinde bir Filistin bayrağı beni protesto etmişler. Gündüz gelememişler. Gece gelmişler. Sonra da sosyal medyaya vermişler. Acıyorum onlara. Üzülüyorum onlar adına üzülüyorum. Çünkü bir dernek mensupları olduğumuzu söylüyorlar. Ben onlara, o derneğe babalarının bile yapmadığı yardımı yaptım.

"BU DA ONLARIN AYIBIDIR"

28 Şubat sürecinde yüz otuz parça gayrimenkullerine el konulmuştur. Başbakan yardımcısı olarak vakıflardan sorumluyum. Sekiz tane vakfın bütün gayrimenkullerini kendilerine iade ettim. Onların da bana yaptıkları bu. Gece yarısı operasyon. Acı şeyler. Bunlar bizim düşüncelerimizin yanlış olduğunu göstermez. Onların aldatılmış olduğunu gösterir. Bu da onların ayıbıdır."

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 51
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Katliama karşı sözünüzün olmaması da sizin AYIBINIZDIR...
  Cevapla
 • HHH 9 ay önce Şikayet Et
  Terörist Demirtaşın kitabını okudum tavsiye ediyorum diyen bu değilmiydi?
  Cevapla
 • Kemalettin 8 ay önce Şikayet Et
  Yok isim benzerligidir nayır nolamaz
  Cevapla
 • ahmed 9 ay önce Şikayet Et
  güzel , hoşuma gitti bu yazı
  Cevapla
 • Mehmet 9 ay önce Şikayet Et
  Sizce ne yapsınlar?
  Cevapla
 • hiç 9 ay önce Şikayet Et
  Deaşı kuran abd. Hamsın yönetimini ele alması çokmu zor.
  Cevapla
 • Nur içinde yat 9 ay önce Şikayet Et
  Soruyu burada tekrarlayalım. "Hamasın saldırısın kime yaradı?" Rusyanın Ukrayana saldırısı kime yaradı, Rusya ne duruma düştü? Merhum Erbakanın söylediği hakikat: "ABD insanı farkında olmadan kendi yararına kullanır." Nur içinde yat hocam.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ev sahiplerinin kiracılara yeni dayatmaları: GBT, KKB, findeks raporu
MSB duyurdu: Irak ve Suriye'de çok sayıda terörist öldürüldü