'İsrail'in rehine kurtarma operasyonu' diye paylaşılan videoya yalanlama

İsrail'in rehine kurtarma operasyonunda çekildiği iddia edilen bir görüntü sosyal medyada paylaşıldı. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, o görüntünün 2021 yılında ABD'ye ait bir helikopterden personel indiği ana ilişkin olduğunu açıkladı.

'İsrail'in rehine kurtarma operasyonu' diye paylaşılan videoya yalanlama
'İsrail'in rehine kurtarma operasyonu' diye paylaşılan videoya yalanlama
GİRİŞ 23.10.2023 12:56 GÜNCELLEME 23.10.2023 13:41

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na bağlı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "İsrail'in rehine kurtarma operasyonu" başlığıyla sosyal medyada paylaşılan görüntülerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntüler iddia edildiği gibi, 'İsrail'in rehine kurtarma operasyonu' sırasında kaydedilmemiştir." denildi.

ABD ASKERİ PERSONELİNİN HELİKOPTERDEN İNDİĞİ ANLAR

Görüntülerin 2021 yılından beri dolaşımda olduğu kaydedilirken, "ABD ordusuna ait bir Sikorsky UH-60 Black Hawk helikopterin personel indirmesi görülmektedir. Görüntülerin İsrail-Filistin çatışmasıyla bir ilgisi bulunmamaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Nursena Akbaba Haber7.com - Editör
Haber 7 - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Haber7.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD'den kripto piyasası için tarihi karar! SEC resmen duyurdu...
Almanya'dan açıklama: Netanyahu'yu tutuklayacağız - Gazete manşetleri