Kuran kursu öğrencileri, harçlıklarını Filistinli çocuklara bağışladı

Bitlis'te, yaşları 4 ila 6 arasında değişen, 52 Kuran kursu öğrencisi, harçlıklarını Filistin'deki çocuklar için bağışladı.

Kuran kursu öğrencileri, harçlıklarını Filistinli çocuklara bağışladı
Kuran kursu öğrencileri, harçlıklarını Filistinli çocuklara bağışladı
GİRİŞ 26.10.2023 17:10 GÜNCELLEME 26.10.2023 17:10

Müftülüğü ziyaret eden öğrenciler, yanlarında getirdikleri içerisinde 27 bin TL olan kumbarayı İl Müftüsü Faysal Geylani'ye teslim etti.Bitlis Müftülüğü'ne bağlı Hüsrev Paşa Kuran Kursu'nda eğitim gören 4- 6 yaş arasındaki 52 öğrenci, İsrail'in saldırılarına maruz kalan Filistin'deki akranları için harçlıklarını biriktirdi. Hocaları eşliğinde ellerindeki Türk ve Filistin bayrakları ile İl Müftülüğüne giden öğrenciler, içinde toplam 27 bin TL olan kumbarayı Filistinli çocuklara ulaştırmak üzere Müftü Faysal Geylani'ye teslim etti. Günün, birlik ve beraberlik günü olduğunu söyleyen Geylani, "20 günden beri Kudüs ve Gazze; İslam toprakları, Yahudi zulmüne karşı, Yahudi işgali altındadır. Oradaki Müslüman kardeşlerimiz bunun mücadelesini veriyor. Cenabı hak onları muzaffer eylesin. Gerçekten biz İslam alemi olarak, birleşmemiz, kenetlenmemiz lazım. Bugün birlik beraberlik günüdür. Allah öğrencilerimizden razı olsun. İlimizdeki Kuran kurslarına gelen öğrencilerimiz, biriktirdikleri kumbaralarını bize ulaştırdılar. Biz de en kısa zamanda bu yardımı Filistin'e ulaştıracağız. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak hem maddi hem de manevi desteklere çok ihtiyaçları var. Dualarımızla, maddi desteklerimizle inşallah Gazze’nin kurtulması için en güzel şekilde mücadele veriyorlar. İnşallah o mücadelenin neticesinde Mescid-i Aksa’da özgür bir şekilde namaz kılmayı ve ezan okumayı cenabı hak cümlemize göstersin" dedi.


Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrail'den skandal İran ve kara operasyonu duyurusu! Resmen ilan ettiler
Almanya'dan Türkiye açıklaması: Her zaman kolay olmayan bir ortak