Prof. Dr. Sami Akbulut'tan büyük başarı! Dünyanın en iyileri arasında!

Stanford Üniversitesi’ Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları “listesini yayınladı. Dünyanın en iyi akademisyenleri listesinde son 3 yıldır birinci olan İnönü Üniversitesinde Prof. Dr. Sami Akbulut ‘da bulunuyor.

Prof. Dr. Sami Akbulut'tan büyük başarı! Dünyanın en iyileri arasında!
Prof. Dr. Sami Akbulut'tan büyük başarı! Dünyanın en iyileri arasında!
GİRİŞ 26.10.2023 20:05 GÜNCELLEME 26.10.2023 20:05
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Stanford Üniversitesi’ Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları “listesini yayınladı. Dünyanın en iyi akademisyenleri listesinde son 3 yıldır birinci olan İnönü Üniversitesinde Prof. Dr. Sami Akbulut ‘da bulunuyor. Akbulut, “Malatya’mızı ve Üniversitemizi uluslararası standartlara ulaştırmak için niteliği ve niceliği kaliteli çalışmalar üretmek zorundayız ve inşallah yakın zamanda Malatya’yı seven liyakatli akademisyenlerimizle beraber bu ivmeyi yakalayacağız’’ dedi.

Fırat Üniversitesinin bilimsel çalışma anlamında İnönü Üniversitesinin önüne geçtiğini belirten Prof. Dr. Akbulut, ’’ Daha önceki yıllarda bilimsel çalışmalar ve sanat eserleri üretimi açısından İnönü Üniversitesinin Fırat Üniversitesinin önünde yer alıyordu ancak son yıllarda Stanford’un listelerinden de anlaşılacağı üzere Fırat Üniversitesinin bilimsel açıdan daha fazla öne çıktığı ve hatta ülkenin bir çok köklü üniversitesinin bile önüne geçtiği görülmektedir. Fırat Üniversitesinin bu çıkışı bölge açısından gurur verici bir gelişme ancak Malatya’yı seven bir akademisyen olarak İnönü Üniversitesi perspektifinden baktığımda üzüntü verici bir durum. Bu sonuçlar İnönü Üniversitesi akademisyenlerinin akademik çalışmalar üretme ve bunları saygın dergilerde yayınlama konusunda beklentilerimizin altında kaldığının indirekt bir göstergesidir. Yani bizler Malatya’mızı ve Üniversitemizi uluslararası standartlara ulaştırmak için niteliği ve niceliği kaliteli çalışmalar üretmek zorundayız ve inşallah yakın zamanda Malatya’yı seven liyakatli akademisyenlerimizle beraber bu ivmeyi yakalayacağız’’ ifadelerini kullandı.

Kollektif çalışmanın önemine vurgu yapan Akbulut, “Benim bireysel olarak bir şeyler yapmam tek başına bir şey ifade etmiyor. Kollektif çalışmalı ve üniversitemizi hak ettiği seviyeye getirmeliyiz. Bunun yegâne yolu Malatya’yı seven ve liyakatli kadroların üniversiteye kazandırılmasından geçer. Allah’ın izniyle liyakatli kadrolarla bunu yakında başaracağız ve hep beraber hem şehrimizi hem de ülkemizi gururlandıracak sonuçlar elde edeceğiz. Türkiye’de 200’den fazla üniversite bulunmakta ve İnönü Üniversitesi 1975 yılında kuruldu ve ülkemizde kurulan 14. üniversite olma özelliği taşıyor. Bu kadar köklü bir üniversitenin daha iyi yerlere gelmesini çok isterim’’ diye konuştu.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 13
 • Bir dost 5 ay önce Şikayet Et
  Tıp alanında hiç bir üniversite Ankara Üniversitesi Tıp fakültesi ve Cerrahpaşa tıp fakültesini geçemez… Faso fiso okullar bunlar tıp bu saydığım 2 üniversite de okunur
  Cevapla
 • Hakan BRG 5 ay önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcınız olsun.Başarılarınızın devamını dilerim.
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Birde yaptığı çalışmalardan bahsedilseydi iyi olurdu.
  Cevapla
 • Esperanzo 5 ay önce Şikayet Et
  Aynen ya
  Cevapla
 • sevgi 5 ay önce Şikayet Et
  Doktorumuz Allahtan yardım istesin, Allah yardımcısı olsun.
  Cevapla
 • Omur dlklnc 5 ay önce Şikayet Et
  Hocamızın ve üniversitemizin başarılarının devamını dileriz. Bizim de hastamıza çok emeği geçti..kendisi çok efendi çok iyi bir kişilik.... Allah yolunu açık etsin uzun yıllar bu insanlığa ve bu ülkeye hizmet etsin inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dili boğazına kaçan müşterisini böyle kurtardı...
Özgür Özel randevu talep etti mi? Erdoğan duyurdu! Dikkat çeken açıklama: Teklif ederiz...