Hatay'da afetzede esnaf için yapılan 'Türkiye Yüzyılı Alışveriş Merkezi' açıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da, esnaf için yaptırılan 404 prefabrik iş yerinden oluşan "Türkiye Yüzyılı Alışveriş Merkezi" hizmete girdi.

Hatay'da afetzede esnaf için yapılan 'Türkiye Yüzyılı Alışveriş Merkezi' açıldı
Hatay'da afetzede esnaf için yapılan 'Türkiye Yüzyılı Alışveriş Merkezi' açıldı
GİRİŞ 29.10.2023 16:06 GÜNCELLEME 29.10.2023 16:06

Vali Mustafa Masatlı, Antakya ilçesi Haraparası Mahallesi'ndeki merkezin açılış töreninde, 6 Şubat'taki depremlerin ardından kentin zor süreçten geçtiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğindeki kurumların, yaraların sarılması ve şehrin ayağa kaldırılması için gerekli adımları attığını belirten Masatlı, "Şehrimiz her geçen gün daha da normalleşerek hayata tutunuyor. Ekonomik faaliyetler artıkça motivasyonumuz da artmaya devam ediyor." dedi.

Masatlı, çarşıların, kentler için önemini vurgulayarak, "Şehrin dokusu, ruhu ve dinamizmi çarşılarda daha çok hissediliyor. Bunun için normalleşme sürecimizde bu çarşılarımızın sayısı artıkça esnafımız, ilimiz ve ülkemiz daha çok kazanacaktır." diye konuştu.

Merkezde, her biri 24 metrekareden oluşan 404 prefabrik iş yerinin yer aldığını dile getiren Vali Masatlı, merkezde kadın kooperatiflerinin de bulunacağını anlattı.

Masatlı, projenin, 2 ana cadde ve 7 sokak şeklinde tasarlandığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Caddelerimizin isimlerini, Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ithafen Atatürk Caddesi ile kadim şehrimiz Hatay'ımızın ilk Cumhurbaşkanı'na ithafen Tayfur Sökmen olarak belirledik. Sokaklarımıza da ilimizin önemli değerlerinden Nureddin Zengi, Cemil Meriç, Ayşe Fitnat Hanım, Abdurrahman Melek, Abdülgani Türkmen ve Mehmet Çavuş isimlerini vererek farkındalık oluşturmaya çalıştık. Sürdürülebilir ekonominin sağlanabilmesi için devletimiz her zaman esnafımızın yanında oldu, bundan sonra da olmaya devam edecektir."

Konuşmanın ardından Masatlı, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal ve Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, esnafa iş yerlerinin anahtarını verdi, "Türkiye Yüzyılı Alışveriş Merkezi"ni gezdi.

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye Avrupa'da birinci! Yüzde 4,5'lik rekor - Gazete manşetleri
Bakan Yumaklı'dan et fiyatlarıyla ilgili açıklama: Bunun adı fırsatçılıktır