RTÜK'ten Flash Haber'e ceza yağmuru!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Flash Haber kanalına, 'Başkentte Gündem' programındaki seçmenlere yönelik hakaret içerikli sözler nedeniyle üst sınırdan para cezası ve 5 kez program durdurma yaptırımı uyguladı.

GİRİŞ 08.11.2023 16:24 GÜNCELLEME 08.11.2023 16:26
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

RTÜK, haftalık olağan toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Gazze açıklamalarının ele alındığı 'Başkentte Gündem' isimli programla ilgili hazırlanan izleme raporunu görüştü.

Yayın konuğu ile program sunucusunun, seçmen hakkındaki hakaret içeren sözleri, yayıncılık ilkelerinin ihlali olarak değerlendirildi. 

6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'da geçen 'Yayın hizmetleri ırk, dil, din, cinsiyet, sınıf, bölge ve mezhep farkı gözeterek toplumu kin ve düşmanlığa tahrik edemez veya toplumda nefret duyguları oluşturamaz' hükmünün ihlal edildiği gerekçesi ile kanala üst sınırdan para cezası ve 5 kez program durdurma yaptırımı uygulandı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 3
 • TÜRÜT 5 ay önce Şikayet Et
  Acıma RTÜK yapıştır. Yoksa bu Melun'ların akıllanacağı yok. Hadi 5 program sonrası sıkıysa yine aşağılasınlar :)
  Cevapla
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  seçmen muhtemelen söyledikleri şeyleri haketmiştir.
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  İlginç hak eden seçmen öyle mi..Yazık sende seçmen denen den degilmisin
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İran-İsrail tiyatrosunu anlatan Douglas Macgregor: En büyük korkum bu. Eğer Türkiye...
SGK uzmanı rakam verdi: En düşük emekli maaşı beklentisi...