Ekrem İmamoğlu'nun kritik planı! Adım adım gerçekleştiriyor

Abdülkadir Selvi, Ekrem İmamoğlu'nun CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i içerden kuşattığını belirterek kritik bir bilgi verdi. Selvi, Özgür Özel toplantılara koşarken İmamoğlu'nun belediye başkan adaylarını belirlemeye başladığını söyledi.

GİRİŞ 15.11.2023 16:10 GÜNCELLEME 15.11.2023 16:16
Bu Habere 78 Yorum Yapılmış

CHP'de genel başkan değişimi sonrası yaşananları analiz eden Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü "Ekrem İmamoğlu, Özgür Özel’i içeriden kuşatıyor" başlıklı yazısında kritik noktalara değindi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in en büyük şansının Ekrem İmamoğlu olduğunu söyleyen Selvi, en büyük şanssızlığının da Ekrem İmamoğlu olduğunu belirterek dikkat çeken sözler sarf etti. 

GÜÇ SAVAŞI KAÇINILMAZ

Özgür Özel'in Hatay gezisinde Ekrem İmamoğlu'nun adeta 'eş genel başkan' havasında olduğunu söyleyen Selvi, Özel ile İmamoğlu arasında ilerleyen günlerde bir güç savaşının kaçınılmaz olduğunun altını çizdi. Bunu bir örnekle açıklayan Hürriyet yazarı, "Çünkü bir köyde iki muhtar olamazken bir partide iki güç odağı olur mu?" ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU ÖZEL'E GÜVENMİYOR

Kulislerde İmamoğlu'nun Özel'e tam güvenmediğine dair söylemler olduğunu belirten Selvi, "İmamoğlu’nun, “Özgür Özel genel başkan adayı olduğu halde Grup Başkanlığı’nı bırakmadı. Yarın CHP Genel Başkanı olursa koltuğu bırakmaz” dediği kulağıma gelmişti." dedi. Selvi, İmamoğlu'nun tecrübeli ve işini şansa bırakmayan biri olduğunu belirterek, Özgür Özel'le ilk pazarlığın bile kurultay gecesi yapıldığını PM listesindeki anlaşmazlıklar nedeniyle seçimlerin 3 kez ertelendiğini hatırlattı. 

İmamoğlu'nun CHP'de istediği isimleri PM'ye soktuğunu söyleyen Selvi, ikinci adım olarak ise şunları yazdı;

CHP genel başkan yardımcılarının belirlendiği toplantıya damgasını vurdu. Kendisine en yakın isimler olan Özgür Karabat’ı Genel Sayman, Gökan Zeybek’i Yerel Yönetimlerden Sorumlu, Ensar Aytekin’i Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı yaptı. Selin Sayek Böke’nin Genel Sekreterliğe getirilmesini sağladı. Disiplin Kurulu ise tamamen İmamoğlu’nun istediği isimlerden oluştu.

BELEDİYE BAŞKANLARINI BELİRLEMEYE BAŞLADI

Ekrem İmamoğlu'nun usta bir örgütçü olduğunu ve Özgür Özel'i içerden kuşattığını ifade eden Selvi, şimdi sıranın belediye başkanlarının belirlenmesinde olduğunu söyleyerek İmamoğlu'nun harekete bile geçtiğini belirtti. Selvi, "Özgür Özel bir toplantıdan diğerine koşarken, Ekrem İmamoğlu belediye başkan adaylıklarını belirlemek için kolları sıvadı bile." dedi. 

Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı

Editör Hakkında

Yalçın Taşbaşı 1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da, üniversite eğitimini ise Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde tamamladı. 2014 yılında gazetecilik bölümünden mezun olmasının hemen ardından vatani görevini tamamlayarak iş hayatına giriş yaptı. 2015 yılında yeniakit.com.tr'de internet editörlüğü görevine başladı. Burada 7 yıl süren görevinin ardından 2022 yılında Haber7.com'da özel haber editörü olarak göreve başladı ve çalışmalarına devam ediyor.
YORUMLAR 78
 • Adamın Birisi 3 ay önce Şikayet Et
  Bunlar Karagöz ve Hacivat Misali Gölge Oyunu Sadece Kollarından Sopa İle Oynatılıyorlar.
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  İki boş işe yaramaz adam. Ülke böyle vizyonsuz basit ayak oyunları oynayan amatör tiyatrocular.
  Cevapla
 • abdullah 3 ay önce Şikayet Et
  Allah birliklerini bozsun a
  Cevapla
 • Jeol.Müh. B.G. 3 ay önce Şikayet Et
  Deprem gerçek bir güç, hazırlıklı olalım, neler yapmaktalar. Allahın koyduğu fizik kurallarına uyalım, aklımızı kullanalım.
  Cevapla
 • Sirius 3 ay önce Şikayet Et
  Eko = milli güvenlik sorunu başından beri söylüyorum, bu tipi anlatmaya kelimeler yetmez uyanın bunun siyaset hayatın silin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TFF anlaşmayı duyurdu! Süper Lig'in yeni yayıncısı belli oldu
İki belediyecilik anlayışı: Temel atmama töreni veya dünya çapında projeler