Meteoroloji tarih verdi! İstanbul'a kar geliyor! Valilik alarma geçti

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) tahmin raporunda İstanbul'u yeniden karlı günler bekliyor. İstanbul Valisi Davut Gül başkanlığında, “Kış Tedbirleri Toplantısı” ilgili kurum temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

GİRİŞ 21.11.2023 23:01 GÜNCELLEME 22.11.2023 00:40
Bu Habere 96 Yorum Yapılmış

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu tahmin haritalarını güncelledi.

İstanbul'un bazı kesimlerinde hafta sonu kısa süreli etkili olan kar yağışı, 2016'dan bu yana kasım ayında görülen ilk kar yağışı olarak kayıtlara geçti.

Genelde mevsimin ilk karının aralık ayından itibaren düştüğü İstanbul'a, uzun bir aranın ardından kasımda kar yağdı.

Bu yağışın ardından sıcaklık yavaş yavaş mevsim değerlerine yükselmeye başladı.

Çarşamba gününden itibaren ise sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkacağı tahmin edilse de Megakenti bir kar yağışı daha bekliyor.

PAZAR GÜNÜ İSTANBUL'DA KAR BEKLENİYOR

İstanbul'a Meteoroloji'nin paylaştığı haritaya göre pazar günü kar gelecek.

Meteoroloji'nin son tahminlerine göre hafta sonu kış mevsimi kendini iyiden iyiye gösterecek. Pazar günü İstanbul da dahil olmak üzere Marmara Bölgesi'nde kar yağışı etkili olacak.VALİLİK ALARMA GEÇTİ

İstanbul Valisi Davut Gül başkanlığında, “Kış Tedbirleri Toplantısı” ilgili kurum temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda İstanbul’da beklenen kar yağışıyla ilgili alınan tedbirler değerlendirildi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ndeki (AFAD) toplantıya; İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, ilçe kaymakamları, bölge ve il müdürleri ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.“İSTANBUL’UMUZDA KAR SÜRECİNİ YÜZ AKI İLE ATLATACAĞIZ”

Vali Gül, toplantıda yaptığı değerlendirmede; “İstanbul’umuzda 26 Kasım Pazar günü kar yağışı bekleniyor. Bugün, Kurumlar arası iş birliğini sağlamak ve afet riskinin tekrar gözden geçirilmesi için Kış Tedbirleri Toplantısını yapıyoruz. Kar yağışı gibi afet ve olaylarda en önemli olan zamanlama ve koordinasyonun sağlanmasıdır. İstanbul’umuzda meteorolojik verileri yakından takip ederek almamız gereken tüm kararları zamanında alacağız. Afet Çalışma Grupları işine hakim olacak ve talepler ivedi bir şekilde yerine getirilecek. Kaymakamlar, il koordinasyon kurulları ile tedbirleri sağlayacak. Hepinize vereceğiniz katkılar için teşekkür ediyorum. İnşallah, İstanbul’umuzda kar sürecini yüz akı ile atlatacağız.” dedi.Konuşmaların ardından karla mücadelede alınacak tedbirler ile ilgili; AFAD, Afet Ulaşım Altyapı Grubu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Afet Beslenme Grubu, Afet Sağlık Grubu, Afet Altyapı Grubu, Afet Enerji Grubu, Afet Barınma Grubu, Tarım, Orman, Gıda, Su ve Hayvancılık Grubu, Afet Teknik Destek ve İkmal Grubu, Afet Psikososyal Destek Hizmetleri, Arama Kurtarma Grubu tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topcu ile İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ise alınacak tedbirleri anlattılar.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 96
 • kosovalı 2 hafta önce Şikayet Et
  bu işlerden anlarım kar filan yok .. uluslararası meteroloji siteleri 240 saatlik tahminde bi ara göründü şuan zayıflamış durumda istanbulda pazar soguk ve yağmur olur .pazartesi soğuk ve yağışsız hava... kar yok ..he yanıldım ben diyelim en fazla havada kar olur yerde olmaz ....
  Cevapla
 • TurQuaZ 2 hafta önce Şikayet Et
  Ekreme haber verin mangalı hazırlasın. Bu fırsat her zaman gelmez.
  Cevapla
 • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  Eko Yunanistana memlekete gitmiştir.
  Cevapla
 • Meryem 2 hafta önce Şikayet Et
  Tabi tabi İmamoglunun dizleri titremiştir.Ne yapalım diye uykuları kaçmıştır
  Cevapla
 • Tual 2 hafta önce Şikayet Et
  İmamoğlu üzülmüştür bu karda nerden çıktı böyle diye seçim olmasa boş ver tatil bana yakışıyor der kacardı biyerlere yada bir balık restoranlarında rakı balık keyfi yapardı Türkiye düşmanlarıyla İstanbul halkı umurunda bile olmazdı vali var nasıl olsa diye
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bahçeli'den 'Saffet Sancaklı' açıklaması: Tercih kendisinindir
Belhanda'nın pozisyonları sosyal medyanın gündemine oturdu!