Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayir'e gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 10.00'da resmi ziyarette bulunmak üzere Cezayir'e gitti.

GİRİŞ 21.11.2023 10:11 GÜNCELLEME 21.11.2023 14:07
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Esenboğa Havalimanı'ndan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Ankara Valisi Vasip Şahin ve diğer ilgililer uğurladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da Cezayir'e gitti.

TÜRKİYE-CEZAYİR İLİŞKİLERİ TÜM YÖNLERİYLE GÖZDEN GEÇİRİLECEK 

Ziyaret kapsamında Türkiye-Cezayir Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyinin İkinci Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun başkanlıklarında yapılacak.

İlgili bakanların iştirakiyle tertiplenecek Konsey Toplantısı'nda, son dönemde önemli ivme kazanan Türkiye-Cezayir ilişkileri tüm yönleriyle gözden geçirilecek, iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

Görüşmelerde ikili münasebetlerin yanı sıra Gazze ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan İsrail saldırıları başta olmak üzere, bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulacak.

Konsey Toplantısı dolayısıyla Türkiye-Cezayir ilişkilerinin ahdi zeminine önemli katkılar sağlayacak muhtelif anlaşma ve mutabakat metinlerinin imzalanması da öngörülüyor.

KAYNAK: AA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 10
 • Mücahid 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah hayırlı yolculuklar nasip etsin.Rabbim yâr ve yardımcıları olsun.Çalışkan Reisimiz Rabbim görünen görünmeyen kazadan korusun inşaallah
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Allahim sen yar ve yardımcısı ol resimizin. muvaffak eyle inşallah.
  Cevapla
 • İsmail 1 hafta önce Şikayet Et
  İtrail'in yaptığı zulüm ve soykırım ve koşulsuz onu destekleyen ABD ve AB, belkide bu sefer Türk ve İslam ülkelerinin gözünü açacak, üzerlerindeki ölü toprağını atmalarına ve birleşmelerine vesile olacak
  Cevapla
 • müdür 1 hafta önce Şikayet Et
  vay Allahım senden razı olsun reis baba
  Cevapla
 • Aydın 1 hafta önce Şikayet Et
  Çalışkan reisim Rabbim yar ve yardımcın olsun. Ayağına taş gözüne yaş değmesin. Rabbim görünür görünmez kazalardan, şerlilerden muhafaza etsin. Rabbim seni ve yanındakileri hak yoldan,doğruluktan,adaletten ayırmasın. Güzel insan Rabbim sağlık ,afiyet ,huzur versin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan Hakk'a yürüdü
Mardin'de SİHA'lar takip etti, komando avladı! 'Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı'